تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تشریح جزئیات دیدارهای حجت الاسلام آل هاشم در قم در گفتگوی ائل با رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان:

از دیدار با طلاب آذربایجانی در جهت تقویت ارتباط تا تمجید مراجع عظام از اقدامات چشمگیر امام جمعه تبریز /آیت الله مکارم: خبرهای تبریز خوشحال کننده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز طی سفری چند روزه به قم با علما، طلاب و مراجع عظام تقلید دیدارهایی جداگانه و مبسوط داشته که ائل در گفتگو با رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان به جزئیات این دیدارها پرداخته است.

از دیدار با طلاب آذربایجانی در جهت تقویت ارتباط تا تمجید مراجع عظام از اقدامات چشمگیر امام جمعه تبریز /آیت الله مکارم: خبرهای تبریز خوشحال کننده است

به گزارش ائل، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز طی سفری چند روزه به قم با علما، طلاب و مراجع عظام تقلید دیدارهایی جداگانه و مبسوط داشته که ائل در گفتگو با حجت الاسلام سید علی فقیه، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان به جزئیات این دیدارها پرداخته است.

دیدارهای صمیمی و چهره به چهره با طلاب و دعوت از آنها برای تقویت حوزه های علمیه تبریز و آذربایجان

Image title


حجت الاسلام فقیه در گفتگو با ائل در تشریح سفر امام جمعه تبریز به قم گفت: حاج آقا آل هاشم ابتدا با تعدادی از نخبگان آذربایجان که در حوزه علمیه قم در حال تحصیل هستند؛ دیدار صمیمی داشتند تا در جهت برقراری ارتباط گام برداشته شود.

وی ادامه داد: امام جمعه تبریز از این طلاب آذربایجانی که بالای 1300 نفر در قم هستند؛ جهت تقویت حوزه های علمیه تبریز و آذربایجان به استان دعوت کردند و همچنین خواسته ها و مطالبات طلاب نیز در این دیدار مطرح شد.

Image title


 رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان به دیدارهای قبلی و آتی حجت الاسلام آل هاشم با مراجع اشاره کرده و افزود: ایشان با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، سبحانی، جوادی آملی، نماینده آیت الله سیستانی و آیت الله مقتدایی دیدار داشته و با حضرات آیات نوری همدانی و یزدی و برخی اعضای جامعه مدرسین حوزه قم نیز دیدار خواهند کرد.

Image title

مهر تایید  مراجع تقلید بر حضور وحدت آفرین حجت الاسلام آل هاشم در آذربایجان

وی در بیان جزئیات این دیدارها گفت: همه مراجع تقلید بالاتفاق از اقدامات موثر و چشمگیر فرهنگی حاج آقا آل هاشم قدردانی کردند و حضور 7 ماهه ایشان در استان را سبب تقویت حوزه های علمیه و آرامش و وحدت در استان توصیف کردند.

حجت الاسلام فقیه ادامه داد: مراجع تاکید داشتند که از علل مهمی که باعث شد در آشوب های اخیر شاهد حوادث ناهنجار در آذربایجان نشدیم؛ حضور موثر حجت الاسلام آل هاشم بود.

وی تقویت حوزه های علمیه را از مطالبات مراجع تقلید از امام جمعه تبریز عنوان کرده و تصریح کرد: مراجع تقلید نسبت به اقدامات حجت الاسلام آل هاشم در برقراری اتحاد بین سلایق مختلف و وحدت بخشی بیشتر در آذربایجان رضایت داشتند.

Image title

تاکید مراجع بر تداوم تعامل خوب امام جمعه تبریز با مسئولین، روحانیت و دانشگاه ها / دعوت از مسئولین برای الگوگیری از مشی مردم داری حجت الاسلام آل هاشم

حجت الاسلام فقیه ادامه داد: حضرات مراجع اذعان داشتند که انتظارات از حاج آقا آل هاشم در استان محقق شده است و تعامل لازم با دستگاه های اجرایی، دانشگاه و روحانیت بخوبی پیش می رود و باید تداوم داشته باشد.

Image title


وی خاطر نشان کرد: مراجع تقلید ضمن تمجید از مشی حاج آقا آل هاشم در مردم داری و تواضع، آن را موج جدیدی در تحول جامعه قلمداد کرده و  مسئولین را به الگوگیری نسبت به این مشی دعوت کردند.

مطالبات زعمای حوزه: از حفظ و تقویت سیره علمای گذشته تا احیای موقوفات

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان به بیانات آیت الله مکارم شیرازی در این دیدارها اشاره کرده و گفت: ایشان اذعان داشتند که خبرهایی که از تبریز می رسد؛ خوشحال کننده است.

وی ادامه داد: آیت الله جوادی آملی و آیت الله سبحانی نیز بر حفظ و تقویت سیره علمای گذشته منطقه و نکوداشت آنها تاکید داشتند.

Image title


حجت الاسلام فقیه خاطر نشان کرد: آیت الله سبحانی وجود امام جمعه تبریز در آذربایجان را پربرکت ارزیابی کرده و از موفقیت های ایشان تقدیر کرده و خواستار تقویت آنها شدند.

وی در پایان گفت: علما خواستار احیای موقوفات استان بودند تا پشتوانه مالی برای حوزه ای علمیه شود تا آثار مثبت آن بر جامعه جاری شود.

گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم جمعه در ادامه دیدارهای خود به دیدار تنی چند از مراجع تقلید و علمای دیگر می رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/UpMq2S
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***