تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

آیت الله عاملی در نشست تخصصی آذری های مسلمان در تبریز:

رژیم شورروی در دوره تاریک کمونیسم تلاش های مذبوحانه برای زدودن هویت اسلامی و ایرانی آذری ها انجام دادند / اشغال سرزمین اسلامی قره باغ برای مسلمانان قابل هضم نیست

آیت الله عاملی در چهارمین نشست تخصصی آذری های مسلمان و رسالت وحدت بخش آنها گفت: رژیم شورروی در دوره تاریک کمونیسم تلاش های مذبوحانه رای زدودن هویت اسلامی و ایرانی آذری ها انجام دادند.

 رژیم شورروی در دوره تاریک کمونیسم تلاش های مذبوحانه برای زدودن هویت اسلامی و ایرانی آذری ها انجام دادند /  اشغال سرزمین اسلامی قره باغ برای مسلمانان قابل هضم نیست

به گزارش ائل، آیت الله سید حسن عاملی صبح امروز در چهارمین نشست تخصصی آذری های مسلمان و رسالت وحدت بخش آنها در عصر حاضر که به مناسبت ۱۹ ژانویه روز آذری های مسلمان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد، افزود: متاسفانه این واقعیت های تاریخی که اسناد و مدارک آن فراوان است توسط عده ای نادیده گرفته می شود و شاهد تحریف تاریخ در این زمینه هستیم.

امروز هر آذری در اقصی نقاط جهان خود را ابتدا مسلمان، شیعه و موطن اصلی خود را ایران می داند

وی اظهار کرد: امروز هر آذری در اقصی نقاط جهان خود را ابتدا مسلمان، شیعه و موطن اصلی خود را ایران می داند و این موضوع در جریان ۱۹ ژانویه سال ۱۹۹۱ با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عینه مشاهده شد که طی آن مردم مسلمان آذری آن سوی ارس با شعارهای الله اکبر و لااله الاالله به سمت مرزهای ایران سرازیر شدند که دلیل آن انگیزه های ایرانی و اسلامی بود که اکنون با تحریف تاریخ ۳۱ دسامبر را به عنوان روز اتحاد آذربایجانی ها در مقابل ۱۹ ژانویه علم کرده اند.

نماینده ولی فقیه در اردبیل یادآور شد: امروز شاهدیم که به بهانه ۳۱ دسامبر سخنرانی های تحریف آمیز و رسائی علیه هویت ایرانی و اسلامی آذری ها انجام می شود و جالب تر اینکه آذربایجانی های جهان را هم وطن خطاب می کنند که این واژه به لحاظ حقوقی دارای معانی خاص و ویژه ای است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به تلاش های مذبوحانه رژیم شوروی طی ۵۰ سال برای تحقق بخشیدن به شعار آذربایجان واحد، اظهار کرد: آنها در دوره تاریک کمونیسم تلاش بساری برای زدودن هویت اسلامی و ایرانی آذری ها انجام دادند اما با شکست مواجه شدند و اکنون نیز برخی ها سعی دارند این راه غلط را ادامه دهند.

کسانی که اقدام به جعل هویت آذری ها می کنند باید در مقابل مردم و تاریخ پاسخگو باشند

عاملی از ایران به عنوان نقطه اتکای تمام آذری ها یاد کرد و گفت: باید توجه داشت کسانی که اقدام به جعل هویت آذری ها می کنند باید در مقابل مردم و تاریخ پاسخگو باشند.

وی در ادامه با اشاره به مناقشه قره باغ در جمهوری آذربایجان با بیان اینکه اشغال این سرزمین اسلامی برای مسلمانان قابل هضم نیست، افزود: در حالی که در سال های اولیه این مناقشه جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و نیروهای ارزشمند خود وارد عمل شد، اما بنا به دلایلی مقامات وقت آذری حاضر به ادامه بازپس گیری قره باع نشدند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/K4ZT9w
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***