تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با ائل مطرح کرد:

شروط چهارگانه ترامپ برای ادامه برجام، مضحک هستند/ حوزه موشکی جمهوری اسلامی به آمریکا ارتباطی ندارد/ از برجام خارج شوند، پشیمان خواهند شد

نقوی حسینی گفت: ترامپ نمی تواند به راحتی از برجام خارج شود چون در اینصورت به یک قرارداد بین المللی امضا شده عمل نکرده و خود را سخره جوامع بین المللی می کند.

شروط چهارگانه ترامپ برای ادامه برجام، مضحک هستند/  حوزه موشکی جمهوری اسلامی به آمریکا ارتباطی ندارد/ از برجام خارج شوند، پشیمان خواهند شد

به گزارش ائل، در چند روز گذشته ترامپ با صدور فرمانی اعلام کرد که تعلیق تحریم ها علیه ایران در ارتباط با برجام را برای یک دوره زمانی دیگر را تمدید کرد. همچنین4 شرط را برای تمدید تعلیق تحریم ها در سه ماه آینده مطرح کرده است: دائمی بودن محدودیت‌های هسته ای ایران، تضمین عدم حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای، دسترسی فوری بازرسان آژانس اتمی به همه سایت‌های ایران و عدم تفکیک بین برنامه موشکی و هسته‌ای ایران به گونه‌ای که فعالیت‌های موشکی ایران، مستوجب تحریم های شدیدتر باشد.

بر همین اساس، سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار ائل با بیان اینکه شروط چهارگانه رئیس جمهور آمریکا مضحک هستند، اظهار کرد: به نظر می رسد دولتمردان ایالات متحده نه راه پس دارند و نه راه پیش بنابراین دچار سردرگمی شده اند.

وی با بیان اینکه برجام معاهده ای بین المللی است، تاکید کرد: ترامپ نمی تواند به راحتی از برجام خارج شود چون در اینصورت به یک قرارداد بین المللی امضا شده عمل نکرده و خود را سخره جوامع بین المللی می کند.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین برای ماندن در برجام نیز با توجه به حرف هایی که قبلاً زده و گفته شده بود که برجام را پاره می کند نیز دچار پارادوکس شده و نمی داند باید چکار کند!

وی یاداور شد: شروط چهارگانه وی کاملاً خنده دار است، برای مثال مذاکره در حوزه موشکی جمهوری اسلامی، اصلاً به آمریکا ارتباطی ندارد و موضوعی داخلی است و جای مذاکره نیز ندارد.

وی بیان داشت: شرط بازدید از مراکز هسته‌ای و سایر سایت‌ها تنها به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مرتبط است که می‌‌تواند در چارچوب NPT، پروتکل الحاقی و برجام نظارت و اقدام کند و این موضوع هیچ ارتباطی به کشور آمریکا ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی در شرایط کنونی با مواضع و سناریو مشخص حرکت می‌کند، لذا در صورت خروج آمریکا از برجام و تاکید پنج کشور اروپایی نسبت به ادامه اجرای برجام و تعهدات و جبران خسارت خروج آمریکا از برجام، جمهوری اسلامی به تعهدات خود همانند شرایط کنونی به تعهدات پایبند خواهد ماند در غیر این صورت قطعا برنامه مفصلی خواهیم داشت که پشیمانی آن ها را در پی خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/n944eS
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***