تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سعیدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز:

بررسی عملکرد دستگاه ها به منزله مچ گیری نیست / گزارش بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از دستگاه‌‌های آذربایجان‌‌شرقی در صحن علنی ارائه می شود

سعیدی گفت: گزارش بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از دستگاه‌‌های آذربایجان‌‌شرقی در صحن علنی ارائه می شود.

بررسی عملکرد دستگاه ها به منزله مچ گیری نیست / گزارش بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از دستگاه‌‌های آذربایجان‌‌شرقی در صحن علنی ارائه می شود

به گزارش ائل،محمداسماعیل سعیدی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلی اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به عملکرد نمایندگان مردم در مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی طبق تاکیدات امام راحل(ره) در راس امور قرار دارد که اولویت اصلی فعالیت مجلس قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: کمیسیون اصل ۹۰ به ۶ استان در سال جاری سفر کرده و دستگاه ها را مورد برررسی قرار داد که یکی از همین استان ها آذربایجان شرقی بود که جمع بندی گزارش به هیات رئیسه و صحن مجلس ارائه  داده می شود.

بررسی عملکرد دستگاه ها به منزله مچ گیری نیست

وی با تاکید به اینکه بررسی عملکرد دستگاه ها به منزله مچ گیری نبود بلکه در راستای اصلاح برخی ایجاد زاویه ها از مسیر اصلی بود، گفت: در این خصوص خواستیم اقدامات قانونی انجام گیرد و اگر خلافی صورت گرفته به آن رسیدگی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مانند دیوان محاسبات خود به پرونده ها رسیدگی نمی کرد، گفت: با توجه به ارجاع پرونده ها به قوه قضاییه زمان رسیدگی به طول می انجامید که با رای مجلس کمیسیون همانند یک دیوان می تواند به پرونده ها رسیدگی کند.

انتقاد از موازی کاری دستگاه های فرهنگی

وی با بیان اینکه گله اصلی مردم این است که دستگاه های فرهنگی زیاد بوده ولی عملکرد جزیره ای و موازی کاری باعث مشکلات فراوان شده است، گفت: تا حدودی تلاش می شود این موازی کارها به هم افزایی تبدیل شود.

سعیدی اضافه کرد: کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و فاصله زیادی تا شرایط مطلوب وجود دارد که باید توجه ویژه شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر در کشور، بیان کرد: یک نشریه آمریکایی در سال گذشته مطلبی با عنوان اینکه ایران هفتمین کشور قدرتمند جهان است منتشر کرده بود و هشدارهایی به مقامات آمریکایی داده بود و صراحتاً اعلام کرده بود که ایران در طی ۱۲ سال گذشته گوی سبقت را از عربستان سعودی گرفته و همیشه آن را بازنده کرده بود و در نهایت گفته بود ایران تاثیرگذارترین کشور خاورمیانه است.

وی به صحبت های رئیس سیای آمریکا اشاره کرد و گفت: این فرد گفته بود که نفوذ ایران در هفت سال گذشته بسیار زیاد شده و به یک چالش برای آمریکا تبدیل شده است و نباید به مسائل سوریه و عراق ساده نگاه کنیم زیرا تماماً ردپا و میزان تاثیرگذاری ایران مشاهده خواهد شد.

سناریو دشمن برای آشوب در کشور

وی با بیان اینکه بعد از پیام سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری در خصوص اینکه داعش از بین رفته رهبر فرزانه انقلاب در جواب فرموده بودند که هنوز دشمن وجود دارد و بالاخره زهرشان را خواهند ریخت، افزود: ما منتظر زهر ریختن دشمن بودیم و البته می دانیم مردم مشکلات اقتصادی داشته وقدرت خرید مردم به دلیل رکود اقتصادی کاهش یافته است و حتی مالباختگان مختلف موسسات چند ماهی بود که جلوی مجلس و سازمان  برنامه بودجه و اعتراض می کردند و این نیز یک امر عادی است و مردم به راحتی حرف خودشان را می زدند ولی برخی ها برنامه ریزی کرده و خواستند از این موج سواستفاده کنند تا به اهداف شوم خود برسند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه دشمن این بود که از شهرهای کوچک آشوب را شروع کنند و همانند سوریه اول حرکات صنفی آغاز کرده و سپس آشوب و بلوا به کلان شهرهای بزرگ بکشند زیرا با همین کار بود که سوریه  ۵ سال از رژیم صهیونیستی و موضوعات اصلی غافل شدند.

وی افزود: در ایران نیز می خواستند همین روش را اجرا کنند و به متحدان بگویند که ایران کانون امنی نبوده و به تبع آن حاشیه امنی برای صهیونیست ها ایجاد کنند.
 

مردم ایران تمام بافته دشمن را تافته کرده و به تمام برنامه های دشمن  خط بطلان کشیدند

سعیدی متذکر شد: رژیم آمریکا اعلام کرده که آشوبگران ایران را مسلح کنند ولی به این فکر نکرده اند که مردم ایران به انقلاب اعتماد کردند و این اعتماد بود که  رهبری فرمودند که نه یکبار بلکه هزار بار از مردم تشکر می کنیم .

وی ادامه داد: مردم ایران تمام بافته دشمن را تافته کرده و به تمام برنامه های دشمن  خط بطلان کشیدند.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه دشمن فکر می کردند که فضای یاس و ناامیدی در کشور وجود دارد و البته می خواستند تا مردم نسبت به نظام و انقلاب بدبین شوند، گفت: دشمن فقط می خواست نشان دهد که نظام دینی  ناکارآمد است.

هیچ گرهی وجود ندارد که درانقلاب نتوان باز کرد
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند هیچ گرهی وجود ندارد که درانقلاب نتوان باز کرد، تصریح کرد: جریان خاص در خارج کشور تلاش می کردند نشان دهند انقلاب به بن بست رسیده ولی رهبر فرزانه انقلاب فرمودند انقلاب به صورت طوفانی جلو رفته و موفقیت و نصرت شامل انقلاب خواهد بود.

سعیدی اذعان داشت: سوءمدیریت ها و حسن مدیریت ها برای مدیران امتحان بوده و هر کسی که با سربلندی بیرون آمد موفق خواهد بود.

وی با تاکید به اینکه خیلی ها مدعی انقلاب دوستی هستند و بودند ولی بعدها  ادعاهایشان پوچ در آمد، افزود: در این شرایط و اوضاع برخی رسانه ها و جریانات معاند داخلی و خارجی خواستند رژیم طاغوت را تطهیر کنند و القا می کردند نظام دینی توان اداره جامعه را ندارد از این رو مسوولان باید دقت کنند که کارها و عملکردها بر اساس اصول دینی باشد و دقت داشته باشند زیرا یک اشتباه باعث زیر ذره بین رفتن خواهد بود و متاسفانه اشتباه آنان پای عملکرد نظام نوشته می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/qrpCeP
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***