تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بررسی آخرین وضعیت فرمانداری تبریز و دلایل محرمانه شدن جلسات شورای شهر در گفتگوی ائل با شهرتی فر:

صدور حکم فرماندار جدید تبریز، فرآیند اداری را طی می کند / گاهی برای دوری از تبعات تصمیمات شورا جلسات غیرعلنی می شود

شهرتی فر در گفتگو با ائل به بررسی آخرین وضعیت فرمانداری تبریز و دلایل محرمانه شدن جلسات شورای شهر پرداخت.

صدور حکم فرماندار جدید تبریز، فرآیند اداری را طی می کند / گاهی برای دوری از تبعات تصمیمات شورا جلسات غیرعلنی می شود

به گزارش ائل، دو موضوع بلاتکلیفی در تعیین فرماندار جدید تبریز و جلسات محرمانه شورای شهر تبریز که این روزها خبرساز شده است؛ موجب شد تا در گفتگو با شهرتی فر، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار تبریز در دولت یازدهم به تبیین آن بپردازیم.

درست نبود قبل از صدور حکم، اسم فرماندار پیشنهادی آورده می شد

شهرتی که پیش از این از معرفی حمید شکری به وزارت کشور جهت صدور حکم برای فرمانداری تبریز خبر داده بود اما تاکنون تکلیف فرماندار این شهر نامعلوم و در مرحله صدور حکم است.

شهرتی فر در گفتگو با خبرنگار ائل در این خصوص گفت: منتظر صدور حکم هستیم و علت تاخیر، به جهت طی کردن فرآیند اداری می باشد.

وی با بیان اینکه درست نبود که قبل از صدور حکم، اسم فرماندار پیشنهادی آورده می شد؛ افزود: عن قریب و در آینده نزدیک حکم فرماندار جدید صادر می شود.

گفتنی است  شکری داری مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مدیرسابق اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس و دارای سابقه فعالیت به عنوان فرماندار میانه است که در صورت تایید وزارت کشور به عنوان فرماندار تبریز منصوب خواهد شد.

موضوع محرمانه شدن جلسه اخیر شورای شهر تبریز در حین بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی، محور دیگر این گفتگو بود که شهرتی فر به خبرنگار ائل گفت: اعضای شورای شهر در برخی موارد می توانند به دلیل حساسیت ها، تصمیم بر غیرعلنی یا غیرمستمع کردن جلسات بگیرند.

در خصوص علت غیرعلنی شدن جلسه اخیر اطلاعی ندارم

وی ادامه داد: گاهی برای دوری از تبعات تصمیمات شورا و تاثیرات درآمدی بر شهرداری، جلسات غیرعلنی می شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: در خصوص علت غیرعلنی شدن جلسه اخیر اطلاعی ندارم و با جویا شدن دلیل آن از شورا، به اطلاع می رسانم.

گفتنی است در خصوص غیر علنی شدن جلسات تنها یک تبصره وجود دارد که طبق ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی تشکیلات شورا در صورتی که تقاضای کتبی شهردار و نیز فرماندار و یا بخشدار ذیربط و موافقت اکثریت مطلق اعضا حاضر می‌تواند جلسه غیرعلنی تشکیل شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/bMEyhN
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***