تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

روایت بانوی بهارستانی از جزئیات نشست مشترک جهانگیری با نمایندگان آذربایجان شرقی:

قول معاون اول رئیس جمهور برای تامین اعتبار تبریز ۲۰۱۸ / ساعی: عملكرد بنياد فرهنگ و هنر آذرى بسيار ضغيف است

ساعی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس به تشریح جزئیات نشست مشترک معاون اول رئیس جمهور با مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی پرداخت.

قول معاون اول رئیس جمهور برای تامین اعتبار تبریز ۲۰۱۸ / ساعی: عملكرد بنياد فرهنگ و هنر آذرى بسيار ضغيف است

به گزارش ائل، دیروز مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی به همره استاندار آذربایجان شرقی، نشست مشترکی با جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور داشتند و به بررسی مشکلات استان پرداختند.

زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در تشریح جزئیات این جلسه گفت: انتقاداتى در اين جلسه نسبت به عدم پيش بينى بودجه خاص براى رويداد تبریز 2018 در لايحه بودجه ٩٧ مطرح شد كه نهايتا آقاى جهانگيرى قول دادند در اسرع وقت، موضوع را با دكتر نوبخت مطرح كرده و بودجه و اعتبار مورد نياز را براى پروژه هاى مهم و حياتى استان بخصوص در حوزه راه تخصيص دهند.

درخواست برای حل مشکل قانونی صدور مجوز تردد خودروهاى پلاك ارس

وى به طرح موضوع لزوم صدور مجوز تردد خودروهاى پلاك ارس در استان از سوى برخى نمايندگان  و مخالفت دكتر جهانگيرى به دليل غيرقانونى بودن آن اشاره کرده و افزود: از آقای جهانگيرى درخواست كرديم كه در اين موضوع پس از طرح در هيات دولت و جلب نظر موافقت اعضا حداقل در سال ٢٠١٨ بلامانع اعلام گردد و مجوز لازم صادر شود.

این نمیانده مجلس همچنين با اشاره به عملكرد بسيار ضغيف بنياد فرهنگ ، هنر و ادب آذرى ابراز كرد: ايجاد فرهنگستان زبان تركى يكی از مطالبات به حق مردم آذربايجان و يكى از مهم ترين وعده هاى مهم آقاى رييس جمهور به مردم اين خطه از كشور است و در اين جلسه مقرر شد آقاى جهانگيرى هماهنگى هاى لازم را با دكتر روحانى انجام داده و ايشان، اين موضوع را پيگيرى نمايند.

انتظار داریم دولت به تدريس زبان تركى در مدارس استان توجه کند

وى با بيان اينكه تدريس زبان مادرى تركى در مدارس استان نيز يكى ديگر از موضوعاتى بود كه در اين جلسه از دكتر جهانگيرى درخواست كردم عنوان كرد: انتظار داريم دولت محترم در راستاى حفظ و شناساندن فرهنگ غنى زبان و ادب تركى به اين مهم توجه ويژه داشته باشد و در اين راستا نيز مقرر شد آقاى جهانگيرى، موضوع را در هيات دولت مطرح كرده و نتيجه آن را به نمايندگان محترم مردم استان در مجلس شوراى اسلامى اعلام كنند.

اگر برای دریاچه ارومیه چاره انديشى شود با  به مهم ترين معضل زيست محيطى در كشور روبرو می شویم

بر اساس گفته ساعى، وى در اين جلسه از وضعيت فعلى درياچه اروميه نيز انتقاد كرد و گفت: متاسفانه فاز دوم احياى درياچه اروميه آن چنان كه بايد و شايد به دليل عدم تامين اعتبارات لازم از سوى دولت اجرا نشده و مقرر شد كه روز پنج شنبه هفته جارى، جلسه اى با حضور دكتر كلانترى، رياست سازمان حفاظت محيط زيست برگزار و تصميمات لازم براى تامين اعتبارات مورد نياز از محل اعتبارات فايناس برخى طرح ها اتخاذ گردد.

وى در همين راستا ادامه داد: احياى كامل درياچه اروميه يكى ديگر از مطالبات به حق مردم آذربايجان است و اگر دولت، در اين زمينه چاره انديشى نكند به مهم ترين معضل زيست محيطى در كشور تبديل خواهد شد.

به گفته وى در اين جلسه موضوعات ديگرى همچون اتخاذ تصميمات كاربردى تر براى رفع مشكلات صنايع استان و تلاش براى اشتغالزايى هرچه بيشتر در روستاها و … مطرح شد.


اخبار مرتبط:

نشست مشترک معاون رئیس جمهور با مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/xtAoGf
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***