تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از اندر احوالات این روزهای فیلترینگ تلگرام؛

فیلترهایی که به راحتی می شکنند! / فکری اساسی برای اوقات مان در دنیای بکنیم

مشخص نیست فیلتر پیام رسان تلگرام در شرایطی که کابران به راحتی می توانند باز هم به آن دسترسی داشته باشند، چه معنا و مفهومی دارد.

فیلترهایی که به راحتی می شکنند! /  فکری اساسی برای اوقات مان در دنیای بکنیم

به گزارش ائل، بیش از یک هفته از زمانی که اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور از فیلتر موقت پیام رسان های تلگرام و اینستاگرام خبر داد، می گذرد.

وی در اظهارنظری گفته بود: در هر کشوری برای انجام همه امور شرط اول داشتن آرامش در فضای آرام و امن است؛ می‌توان در بستر آرام اهداف و برنامه ها را عملیاتی کرد. انتظار است مردم  با هرگرایش و هر خط فکری به این نکته توجه کنند که انقلاب و کشور برای ماست و باید کشور در همه شرایط حفظ شود. 

معاون وزیر کشور تاکید کرده بود: دولت با تمام اقتدار مقابل متعارضان به اموال دولتی و مردم می ایستد و اجازه نمی دهد عده ای آگاهانه و ناآگاهانه کاری انجام دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره خارج شدن تلگرام و اینستاگرام از دسترس کاربران، گفته بود: دولت بنای تعطیلی شبکه‌های مجازی را ندارد اما وقتی که ایجاد اختلال می‌شود طبیعی است که از ابزارهای کنترل اجتماعات غیرقانونی و تصمیمات مقطعی گرفته شود.

ما ایرانی ها تاکنون ثابت کرده ایم که هیچ سد معبری برایمان تعریف نشده است

در چند روز گذشته، فیلتر پیام رسان اینستاگرام برداشته شد و از همان ابتدا نیز افرادی که بخواهند وارد این پیام رسان ها شوند، موفق به این عمل می شوند، حالا هم که پیام رسان تلگرام از دسترس خارج شده است، عده معدودی به فعالیت در فضای مجازی مشغول نیستند و عده ی بسیار زیادی نیز به واسطه وجود انواع و اقسام فیلترشکن ها به راحتی وارد این فضاها می شوند و البته محدودیت ها را با لبخند پشت سر می گذارند!

ما ایرانی ها تاکنون ثابت کرده ایم که هیچ سد معبری برایمان تعریف نشده است، به خصوص در مواردی که محدودیت ها مانع شوند!

حالا مشخص نیست فیلتر پیام رسان تلگرام در شرایطی که کابران به راحتی می توانند باز هم به آن دسترسی داشته باشند، چه معنا و مفهومی دارد.

حالا به نظر می رسد فیلتر این شبکه های اجتماعی که در شرایط بحرانی و بر اساس مصلحت کشور تصمیم گیری شد، به نوعی به طنز این روزهایمان نیز بدل شده است، با وجود این همه فیلترشکن همه می توانند به راحتی وارد تلگرام شوند، حتی بسیاری از افرادی که در تلگرام هم نبودند به واسطه خبر فیلتر شدن این شبکه اجتماعی دست به فیلترشکن شده و اقدام به نصب این پیام رسان کردند تا ببینند اوضاع چگونه است و به قولی چه خبر؟!

مجال گفتن فواید فیلترینگ تلگرام نیست، اما بهتر است، چه این پیام رسان در جمعمان باشد یا نباشد، فکری اساسی برای اوقاتی که در این دنیای مجازی می گذارنیم بکنیم تا دیر نشده و مطمئناً که فرصت عمر اندک است و در بسیاری اوقات بسیار اندک!


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/NoEWFX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***