تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از جلسه امروز شورای شهر تبریز با چاشنی بررسی غیرعلنی لایحه تعرفه عوارض محلی:

نفت؛ نعمت خدادادی یا مانع سرمایه گذاری؟ / خبرنگاران و مردم باز هم نامحرم شدند

جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست شکور اکبرنژاد تشکیل شد و در اواخر آن بدلیل بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی، غیر علنی شد.

نفت؛ نعمت خدادادی یا مانع سرمایه گذاری؟ / خبرنگاران و مردم باز هم نامحرم شدند

به گزارش ائل ، جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست شکور اکبرنژاد و با تاخیر قابل توجه محمد فرج قلی زاده  تشکیل شد.

تاکید آقای رئیس بر شفافیت

اکبرنژاد در ابتدا طی سخنانی شفافیت گزارش های مالی شهرداری را موجب  اعتماد مردم  به دولتمردان و مسئولین توصیف کرده و خواستار  شفاف سازی در فعالیت ها شد.

 غلامسحسین مسعودی ریحان، رئیس کمیسیون سرمایه گذری و بهبود فضای کسب و کار در ادامه به تشریح فعالیت های این کمیسیون پرداخته و استفاده از یافته‌های هوشمند و شرکت های دانش بنیان را نیاز امروز حوزه سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

دعا برای نابودی نفت و واکنش بهشتی

وی  نگاه دولتی به سرمایه گذاری را دلیل رکود و کمبود اشتغال دانسته و بر ضرورت نقشه راه مشخص و فلوچارت اجرایی مدون در شهرداری برای جذب سرمایه گذاری تاکید کرد.

این عضو شورای شهر تبریز همچنین ضمن انتقاد از وجود مراکز متعدد تصمیم گیری و بروکراسی شدید اداری؛ آنها را از موانع توسعه سرمایه‌گذاری برشمرد.

مسعودی ریحان، توجه بیش از حد به نفت را عاملی دیگر در عدم توجه به سرمایه گذاری دانسته و در اظهار نظر جالب توجه برای تمام شدن نفت دعا کرد.

البته این دعا برای نابودی نفت با واکنش بهشتی روبرو شد و وی نفت و گاز را نعمت های خدادادی برای کشور توصیف کرد.

گزارش سعید نیکو خصلت، رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار از فعالیت های این کمیسیون، بخش دیگری از جلسه امروز بود.

تاسف عضو دوستدار طبیعت از عدم توسعه متوازن اقتصاد و محیط زیست

 نیکو خصلت  که به مرد دغدغه مند در حوزه محیط زیست شهرت دارد؛ ضمن تاکید بر توسعه متوازن اقتصاد و محیط زیست، اذعان به عدم طرح  صورت مسئله  معضل زیست محیطی در کشور داشت.

وی اجرای طرح (L.E.Z) را از خواسته ها و اهداف کمیسیون محیط زیست شورای شهر تبریز عنوان کرده و از اجرایی شدن ان ابراز خرسندی کرد.

موضوع معاینه فنی خودروها از دیگر تاکیدات این عضو دوستدار محیط زیست شورای شهر تبریز بود که وی علاوه بر تاکید بر اجرایی شدن آن،  بر ضرورت دقت در کیفیت معاینه فنی ها  نیز صحه گذاشت.

تاکید بر عدم استفاده از سوخت مازوت در  نیروگاه حرارتی تبریز، توسعه ناوگان حمل و نقل شهری، ایجاد  ناوگان هوشمند شهری،  تغییر رفتار شهروندی، کاشت درختان در سطح شهر رونق حمل ونقل دوچرخه ای و پیوست توسعه پایدار و محیط زیست برای هر پروژه، از دیگر ضرورت های عنوان شده توسط نیکوخصلت برای حفاظت از محیط زیست بود.

تصویب لایحه مشارکتی سامان‌دهی کاربری‌ها و جداره‌سازی‌ ورودی‌های شهر

علاوه بر موارد مطروحه، شورای اسلامی شهر تبریز امروز یک مصوبه نیز داشت که  لایحه مشارکتی سامان‌دهی کاربری‌ها و جداره‌سازی‌ ورودی‌های شهر را با رای اکثریت به تصویب رسید.

شورای پنجم تبریز که از همان آغاز به کار خود تاکید بر شفافیت و اطلاع رسانی صریح به مردم داشت؛ امروز بعد از مدت ها مدتی از جلسه را غیرعلنی کرده و  لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۹۷ در غیاب خبرنگاران مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از این شورای پنجم در جلسات مربوط به انتخاب شهردار تبریز، جلسات غیر علنی داشت و این بار نیز خبرنگاران و مردم نامحرم شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/UjytzX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***