تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سعیدی در گفتگو با ائل:

تبعات سنگین خشک شدن دریاچه ارومیه، دامن همه را خواهد گرفت/ عن قریب که مرگ نگین فیروزه آذربایجان تیتر اول تمام رسانه ها شود

نماینده مجلس دهم گفت: مرگ دریاچه ارومیه، این نگین فیروزه آذربایجان در برابر چشمانمان در حال رقم خوردن است، اما امروزه این موضوع حیاتی از متن به حاشیه رفته است و اقدامی در جهت کمک به این دریاچه صورت نمی گیرد.

تبعات سنگین خشک شدن دریاچه ارومیه، دامن همه را خواهد گرفت/ عن قریب که مرگ نگین فیروزه آذربایجان تیتر اول تمام رسانه ها شود

محمداسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به وضعیت اسفناک دریاچه ارومیه، اظهار کرد: بارها از دریاچه ارومیه و از مرگ تدریجی آن گفته ایم اکا گوش مسوولین بدهکار این حرف های ما نیست.

وی ادامه داد: مرگ دریاچه ارومیه، این نگین فیروزه آذربایجان در برابر چشمانمان در حال رقم خوردن است، اما امروزه این موضوع حیاتی از متن به حاشیه رفته است و اقدامی در جهت کمک به این دریاچه صورت نمی گیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اعتباراتی که تخصیص داده نمی شود و اقداماتی که از سوی ستاد احیای دریاچه صورت نمی گیرد، گفت: شرایط دریاچه بسیار بحرانی است، سطح آب ان رفته رفته کاهش می یابد و عن قریب است که مرگ آن تیتر اول رسانه ها شود اما اکنون و با عملکرد مسوولین امیدها تبدیل به یاس شده است.

وی در ادامه اذعان داشت: مشکل دریاچه ارومیه تنها به استان های آذربایجان شرقی و غربی مربوط نمی شود، بلکه این مسئله، یک مسئله فراملی است، بنابراین هشدارمی دهم تبعات سنگین محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه دامن همه را خواهد گرفت.

سعیدی در پایان گفت: نمی دانم چرا مسئله ای به این اهمیت در اولویت های اصلی قرار نگرفته و این در حالیست که برخی از رسانه ها از جمله صداوسیما باید با حساسیت موضوع مطالبات مردم در حوزه دریاچه ارومیه را متذکر شوند، ولی این اتفاق آنطور که باید و شاید رخ نمی دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/hio5ZH
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***