تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در حاشیه دیدار قاسمی با امام جمعه تبریز:

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، بصیرت و غیرت تبریزی ها را ستود / تاکید قاسمی بر استفاده از ظرفیت‌های وزارت امور خارجه برای «تبریز ۲۰۱۸» / توصیه های حجت الاسلام آل هاشم در حوزه سیاست خارجی حکیمانه

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه عصر چهارشنبه طی سفری به تبریز با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، بصیرت و غیرت تبریزی ها را ستود / تاکید قاسمی بر استفاده از ظرفیت‌های وزارت امور خارجه برای  «تبریز ۲۰۱۸» / توصیه های حجت الاسلام آل هاشم در حوزه سیاست خارجی حکیمانه

به گزارش ائل ، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه عصر چهارشنبه طی سفری به تبریز با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم،  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در این دیدار توصیه های رهبر انقلاب در خصوص سیاست خارجه از جمله حکمت، عزت و مصلحت را یادآور شده و بر  توجه بیش از پیش به حفظ عزت ایرانی در دیپلماسی خارجی کشور تاکید داشت.

وی سیاست خارجی ایران را مبتنی بر صلح و امنیت پایدار برای منطقه و  جهان توصیف کرده و برخورد با قاطعیت در برابر هر متجاوزی را نیز حق طبیعی جمهوری اسلامی دانست.

آشوب های خیابانی توسط عده ای اغتشاشاگر در بخش هایی از کشور محور دیگر سخنان امام جمعه تبریز بود که ضمن محکومیت آنها ، بر پشتیبانان این آشوبگران اشاره کرده و آنها را کسانی توصیف کرد که  تا دیروز ملت ایران را گرسنه و تروریست معرفی می‌کردند؛ امروز دلسوز مردم شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حمایت صریح  مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا از اغتشاشگران را دلیلی روشن بر دنبال کردن هدفی چون  برهم زدن آرامش عمومی توسط آشوبگران برشمرد.

هوشیاری مردم آذربایجان در عدم همراهی خواسته های دشمنان و پرهیز از هرگونه آشوب، از نکات دیگر حجت الاسلام آل هاشم در دیدار سخنگوی دستگاه دیپلماسی بوده و آن را ناشی از غیرت دینی و ملی مردم آذربایجان بیان کرد.

همچنین  قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در سخنانی با بیان این‌که وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی به نمایندگی از این نظام، منافع ملی و اسلامی کشور را دنبال می کند، اظهار داشت: ظرفیت‌های وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های کشورمان می‌تواند در خدمت پروژه گردشگری «تبریز 2018» باشد.

وی با تقدیر از مواضع امام جمعه تبریز در جریان‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاطرنشان کرد: خطبه های حضرتعالی در سنگر نماز جمعه همواره در راستای حفظ منافع ملی و منطقه ای ایران بوده است، البته باید سیستم دقیق تری را در وزارت خارجه برای اطلاع رسانی به هنگام تحولات جهانی در اختیار ائمه جمعه طراحی و اجرا کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آرامش مردم تبریز در روزهای اخیر را ستودنی عنوان کرده و گفت: غیرت و بصیرت مردم تبریز همیشه در تاریخ به اثبات رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Vt8qA6
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***