تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل از میان مردم تبریز گزارش می دهد؛

مردم گله مندند؛ مسوولین بیشتر بشنوند/ وقتی دخل و خرج ها نمی خوانند و دشمنان نظام در کمین هستند/دولتمردان دلِ مردم را بدست بیاورند

دولتمردان آستین همت بالا بزنند و با پیروی و تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری و قدم برداشتن در روشن ترین راه های رسیدن به موفقیت، دل مردم را بدست بیاورند تا خدای نکرده بهانه ای در دست دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب قرار داده نشود.

مردم گله مندند؛ مسوولین بیشتر بشنوند/ وقتی دخل و خرج ها نمی خوانند و دشمنان نظام در کمین هستند/دولتمردان دلِ مردم را بدست بیاورند

ائل/ میناسادات حسینی؛

حدود یک سال پیش، رهبر معظم انقلاب در 27 بهمن ماه سال 95 در جمع مردم آذربایجان شرقی اظهار کردند: مردم گله‌مندند؛ از بسیاری از چیزهایی که در کشور میگذرد، مردم گله‌مندند. مردم با تبعیض میانه‌ای ندارند؛ هرجا تبعیض ببینند، احساس ناراحتی و رنج میکنند. هرجا کم‌کاری ببینند همین‌جور، هرجا بی‌اعتنائی به مشکلات ببینند همین‌جور، هرجا پیش نرفتن کارها را ببینند همین‌جور؛ مردم گله‌مندند. ما امروز دچار مشکلیم، نمیشود مشکلات مردم و گلایه‌های مردم را نادیده گرفت؛ مسئولین باید جدّی بگیرند. مسئله‌ی بیکاری مهم است، مسئله‌ی رکود مهم است، مسئله‌ی گرانی مهم است؛ اینها مسائلی است که وجود دارد. البتّه مسئولین تلاش میکنند، ما می‌بینیم امّا ظرفیّتها بیش از اینها است.

ما در بن‌بست نیستیم، ما در مسائل اقتصادی در بن‌بست قرار نداریم؛ مشکلات هست، از دو طرف، سه طرف، چهار طرف مشکلات هست امّا محلّ خروج از مشکلات هم مشخّص است. چه‌جوری میشود از این مشکلات خارج شد؟ مسئولین باید تلاش کنند.

بنده چهار پنج سال یا شش سال قبل از این در سخنرانی اوّل سال گفتم که امروز نگاه دشمنان ملّت ایران به مسئله‌ی اقتصاد است؛ سعی دارند به اقتصاد کشور فشار بیاورند؛ اقتصاد کشور را آن‌چنان زیر فشار قرار بدهند که مردم دچار مشکل بشوند. وقتی مردم دچار مشکل شدند، دل‌زده میشوند، دل‌سرد میشوند؛ دشمن همین را میخواهد. دشمن میخواهد مردم از انقلابشان، از نظامشان، از دولتشان، از کشورشان دل‌سرد بشوند، دل‌زده بشوند؛ لذا روی مسئله‌ی اقتصاد فشار می‌آورد؛ و فشار آوردند. مسئولین باید به این نکته توجّه کنند.  

این سخنان رهبری معظم انقلاب نشان از عمق در جریان قرار گرفتن ایشان از مطالبات مردمی بود، مطالباتی که تاکنون نیز علی رغم هشدارهای رهبری نسبت به گله مندی مردم از مسوولین رنگ و بوی اجابت به خود نگرفته است.

فریاد مردم بر سرِ گرانی

چند روزیست خبر اعتراضات مردمی در برخی نقاط کشور، در صدر اخبار قرار گرفته است. اعتراضاتی که رنگ و بوی نقد داشته اما با ورود عناصر دشمن و ضدانقلاب تبدیل به کارناوال هایی برای تخریب اموال عمومی شد و به نوعی به سوء استفاده از احساسات مردم پرداخت و البته همواره هم هستند افرادی که از اعتراضات و مطالبات بحق مردم سوء استفاده کنند و باید از همین افراد نیز ترسید.

مردم، فریادشان نسبت به گرانی و مشکلات اقتصادی و سختی‌های معیشتی است و این فریادها را باید به گوش جان شنید، چون همین مردم صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند.

برای گرفتن نظر مردم تبریز در این روز بارانی به سراغشان رفته ایم، در ادامه نظر چند تن از آنها به قرار زیر می آید:

درآمد من کفاف هزینه های زندگی ام را نمی دهد

مجتبی آزادی، صاحب مغازه خوابار فروشی است، وی در گفتگو با خبرنگار ائل گفت: من در این جامعه صاحب درآمد هستم اما همین درآمد کفاف هزینه های زندگی من را نمی دهد.

وی ادامه داد: وقتی من نتوانم سرِ هر ماه اجاره خانه ام را بدهم و حداقل ترین ها را برای خانواده ام فراهم کنم، یعنی واقعا از لحاظ معیشتی نمی توانم گذران زندگی کنم.

با تورم هشت درصدی نمی توانم زندگی کنم

فیروز مرادی، یکی از صاحبان مشاغل آزاد است، وی در گفتگو با ما اظهار می کند: من زمانی که تورم خیلی بالا بود می توانستم با درآمدی که دارم مسائل زندگی را حل و فصل نمایم، اما اکنون با تورم هشت درصدی که اعلام شده است، نمی توانم خرج زندگی را بدهم و بهای اجاره خانه نیز هر ماه با 20 روز تاخیر به صاحب خانه پرداخت می شود.

وی بیان کرد: از مسوولین تقاضا داریم تا درد مردم را بفهمند، بدانند که قشر ضعیف جامعه نمی تواند زیر بار این همه مشکل اقتصادی دوام بیاورد.

مسوولین بهانه به دست دشمنان ندهند

وی افزود: این اعتراضات را ببینند و چاره ای بایندیشند تا بهانه به دست دشمنان قسم خورده نظام داده نشود.

پای نظام ایستاده ایم ولی ضعف ها را نمی شود انکار کرد

مریم ایمانی در گفتگو با خبرنگار ائل گفت: من و همسرم پابه پای هم کار می کنیم اما باز هم نمی توانیم زندگی دو نفره مان را اداره کنیم، مسوولین باور کنند که وضع اقتصادی مردم خراب است.

وی ادامه داد: ما پای نظامی که خون هزاران شهید پای آن ریخته شده است، ایستاده ایم، اما ضعف ها را نمی توانیم نادیده بگیریم.

فوق لیسانس دارم و دست فروشی می کنم

اشکان روشنی، جوان دست فروشی است که در گفتگو با خبرنگار ائل می گوید: من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم اما چند سال بیکاری و به دنبال کار گشتن خسته ام کرد، بنابراین دست فروشی را انتخاب کردم تا حداقل بتوانم از این بیکاری که دل و جانم را بیمار کرده بود، خلاص شوم.

وی بیان کرد: با این وضعیت اقتصادی و علی رغم خواست دل نمی توانم ازدواج کنم و تشکیل خانواده بدهم، احساس می کنم هیچ گاه به آرزوهای خود نخواهم رسید!

با این وضعیت به فکر گران کردن بنزین هم افتاده اند!

علی ایرانی، دیگر شهروند تبریزی است که در گفتگو با ما می گوید: مسوولین بدانند که دخل و خرج ها با هم نمی خورد، همواره هشتمان گرو نهمان است، با این وضعیت نمی شود زندگی کرد، گرانی بیداد می کند  با این حال به فکر گران کردن بنزین نیز افتاده اند!

وی در ادامه سخنان خود گفت: این انقلاب برای مردم است، مردم ما توقع خدمت رسانی دارند، دولتمردان دلسوزانه به اقتصاد نگاه کنند و از حال محرومان جامعه نیز با بی خبری نگذرند.

دولتمردان دلِ مردم را بدست بیاورند/ دشمن در کمین است

آری این انقلاب از دل مردم برخواسته و برای همین مردم است، دولتمردان آستین همت بالا بزنند و با پیروی و تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری و قدم برداشتن در روشن ترین راه های رسیدن به موفقیت، دل مردم را بدست بیاورند تا خدای نکرده بهانه ای در دست دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب قرار داده نشود و کشور جولانگاهی برای ضدانقلاب قرار نگیرد تا از احساسات پاک مردم سوء استفاده کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/7TXJDM
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***