تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بهانه جدید بوئینگ در مورد فروش هواپیما به ایران

سخنگوی بوئینگ به خبرگزاری ترند گفت که در قضیه فروش هواپیماهای مسافربری به ایران، از سیاست‌ها و رویکرد دولت آمریکا در قبال تهران پیروی می‌کنند.

بهانه جدید بوئینگ در مورد فروش هواپیما به ایران

به گزارش ائل به نقل از فارس، سخنگوی شرکت هواپیماسازی «بوئینگ» اعلام کرد که در برخورد با قراردادهای فروش هواپیما به ایران، طبق رویکرد دولت آمریکا عمل خواهند کرد.

سخنگوی بوئینگ در مصاحبه با خبرگزاری «ترند» آذربایجان گفت: «ما در سال 2016 از دولت آمریکا مجوزی برای تکمیل فروش 80 فروند هواپیما به ایران ایر دریافت کردیم. این تاکنون تنها قرارداد فروش است که ما از سوی دولت آمریکا برای نهایی‌سازی آن مجوز داریم.»

وی با بیان اینکه شرکت بوئینگ درباره قراردادها و تراکنش‌های بالقوه با مشتریان خود صحبت نمی‌کند، افزود: «درباره اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران در آینده چگونه تغییر خواهد کرد، حدسی نمی‌زنیم.»

سخنگوی بوئینگ در ادامه تاکید کرد: «چیزی که اکنون می‌توانم به شما بگویم این است که ما به دقت رویکرد دولت آمریکا در قبال تمام قراردادهایمان با خطوط هوایی تجاری ایران را دنبال کرده و به این روش ادامه می‌دهیم.»

پیشتر مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرده بود که درپی آن وزارت خزانه‌داری این کشور مجبور است درباره شرکت‌های هوایی ایرانی که هواپیما از آمریکا خریده‌اند گزارش دهد.

این در حالی است که طبق توافق هسته‌ای هرگونه تحریم و منع فروش هواپیما به ایران باید به طور لغو شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/prb7bJ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***