تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از شخصیت مغفول مانده شهدای مدافع حرم آذربایجان در تقابل با فتنه آمریکایی سال ۸۸:

وقتی کنعانی مامور بازداشت فائزه هاشمی شد / برای بیضایی تهران و دمشق فرقی نمی کرد / صادقی که جانباز فتنه و فدایی عمه سادات شد / شورآفرین ۸ دی که کشته آل یهود گشت / وحید کفن پوش به دفاع از انقلاب پرداخت

در آزمون خطیر فتنه ۸۸ جوانانی به عرصه دفاع از انقلاب آمدند که در زمان خود گمنام بودند اما بعدها در عرصه دیگری از جهاد پا به نبرد گذاشتند و شهید فدایی جبهه مقاومت اسلامی شدند.

وقتی کنعانی مامور بازداشت فائزه هاشمی شد / برای بیضایی تهران و دمشق فرقی نمی کرد / صادقی که جانباز فتنه و فدایی عمه سادات شد / شورآفرین  ۸ دی که کشته آل یهود گشت / وحید کفن پوش به دفاع از انقلاب پرداخت

به گزارش ائل، فتنه آمریکایی- صهیونیستی سال 88 که توسط عوامل داخلی آن در کشور اجرا شده و ماه ها آشوب و اغتشاش را در تهران و برخی شهرهای دیگر حکم فرما کرد؛ بی شک از صحنه های خطیر انقلاب اسلامی بود که آزمون بزرگی برای همه دلسوزان نظام بود.

گمنامان مقابله با فتنه که شهید جبهه مقاومت اسلامی شدند

در آزمون خطیر فتنه 88 جوانانی به عرصه دفاع از انقلاب آمدند که در زمان خود گمنام بودند اما بعدها در عرصه دیگری از جهاد پا به نبرد گذاشتند و شهید فدایی جبهه مقاومت اسلامی شدند که متاسفانه امروز هم رشادت های آنها در فتنه 88 برای مردم بازگو نشده است.

اغلب شهداى مدافع حرم ما، در صحنه دفاع از انقلاب در فتنه ٨٨ و برچیدن فتنه حضور داشته اند که قافله سالار آنها سردار شهيد حاج حسين همدانى است که در تهران نقش بسزایی در خواباندن فتنه داشت.

در این بین شهدای والامقام آذربایجان نیز در این عرصه تاریخ ساز، یعنی مقابله با فتنه خطرناک 88 حضوری چشمگیر داشتند که به بهانه حماسه هشتم و نهم دی ماه، به برخی از این رشادت های شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی در آن مقطع حساس می پردازیم.

Image title

شهید علی کنعانی، اولین شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی و از دیار مراغه قهرمان که در اردیبهشت ماه سال 92 مظلومانه به شهادت رسید.

در بخشی از خاطرات این شهید آمده است:

با شروع اغتشاشات سال 88 کاملا آماده باش بودند.علی یک ماه بصورت شبانه روزی در تیم حفاظت صدا و سیما بود. تعریف می کرد یک روز با ورود فائزه هاشمی و تحریکاتش، اغتشاشات شدت گرفت.می گفت به چند نفرمان ماموریت دادند با موتور وارد صحنه شویم  فائزه هاشمی را بازداشت کرده و از صحنه خارج کنیم تا اوضاع قدری آرام شود.

Image title

شهید محمودرضا بیضایی، دیگر افتخار تبریز و آذربایجان که دی ماه سال 92 در سوریه آسمانی شد؛ از فعالان عرصه جهاد در فتنه 88 بود. برادر این شهید به نقل از يكى از همرزمانش می گوید:

 سال ٩١ در سوريه با محمودرضا درباره قضاياى فتنه ٨٨ و اغتشاشات تهران حرف مى زديم، محمودرضا گفت: "براى من ميدان انقلاب تهران، شلمچه يا دمشق فرقى ندارد؛ هر جا حرف انقلاب اسلامى هست ما هستيم."

برادر این شهید در جای دیگری از حضور فعال شهید بیضایی در مقابله با فتنه 88  و وحشی گری فتنه گران می گوید:

محمودرضا می گفت يكبار در سعادت آباد، يك دسته از اين ها (اغتشاش گران) را كه اغتشاش راه انداخته بودند با بچه هاى بسيج از خيابان هدايت كرديم داخل يكى از كوچه ها، اما وقتى دنبالشان وارد كوچه شديم يكهو انگار غيب شدند. وسط كوچه بوديم كه ديديم از بالاى يكى از ساختمان هاى نيمه كاره، بلوك سيمانى مى آيد روى سرمان. رفته بودند روى طبقات آن ساختمان و بلوك پرتاب مى كردند. وقتى ديدند ما آنها را ديديم؛ يك عده شان  آمدند پايين كه فرار كنند. يكى از بچه ها كه جلوتر از ما بود افتاد وسط اينها تا بقيه بچه ها بجنبند و بروند كمك او، با قمه پشتش را از بالا تا پايين شكافتند.

Image title


شهید دیگر افتخار آفرین تبریز و خطه آذربایجان، شهید صادق عدالت اکبری است که در اردیبهشت ماه سال 95 در سوریه به قافله سیدالشهداء (ع) پیوست.

این شهید مدافع حرم نیز در دوران حیات خود ، همچون  عمار در صدد روشنگری مواضع انقلابی بوده و در فتنه ۸۸ با حضور مستقیم در صحنه مقابل با اغتشاش ها، به درجه جانبازی نائل شد.

پدر این شهید که در آن مقطع مسئولیتی در سپاه داشت؛ خاطره جالبی از جانبازی فرزند خود و امتناع این شهید از پرداخت هزینه درمانی خود از بیت المال را چنین بازگو می کند:

یکی ازهمکارانم وارد اتاقم شد و گفت حاج رضا ! صادق هزینه عملی که خرج دستش شد، داخل پاکتی گذاشته و برگردانده است.

درست چند هفته بعداز درگیری های فتنه ی ٨٨ بود که دست صادق هم در آن قضایا مجروح شده بود.

گفتم: اگر اصرار دارد پول را برگردانید.

پاکت پول را سریع دادیم به یکی از بچه ها تا به حساب سپاه واریز کنند.

پول واریز شد و فیش اش را به صادق نشان دادم تا خیالش راحت شود.

Image title


یکی دیگر از شهدای تبریز که خود از رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی بود؛ شهید محمدرضا جلالی می باشد که توسط سعودی های آل یهود در سرزمین منا در حج سال 94 به شهادت رسید.

شهید جلالی خود در صحنه مقابله با فتنه 88 در برخی تجمعات غیرقانونی تبریز حضور چشمگیر داشته و در کنترل اغتشاش، سهم ایفا کرده بود. اما نقطه عطف حضور این شهید منا در حماسه 8 دی مردم تبریز بود که با شعارهای انقلابی و حماسی خود، شور خاصی در بین مردم در آن روز بیاد ماندنی به پا کرد و هیچ گاه از اذهان مردم پاک نمی شود.

Image title


شهید وحید فرهنگی والا که در ایام منتهی به اربعین امسال در ادلب سوریه به فیض شهادت رسید؛ در حماسه 8 دی ماه سال 88 برای دفاع از ارزش های انقلاب و مقابله با فتنه 88 کفن پوش شده و به میدان آمد.

البته سایر شهدای مدافع حرم نیز در مقطع فتنه 88 در مقابله با آن، فعالیت چشمگیر داشتند که متاسفانه معرفى ابعاد سياسى شخصيت این شهدا در تصويرهاى احساسى و عاطفى مغفول مانده و لازم است بازخوانی ابعاد مبارزاتی این شهدا در فتنه های داخلی نیز تبیین شود.


اخبار مرتبط: 

پروین قدس: فتنه گران ۸۸ برابر تفکر روح الهی خنجر کشیدند

تحلیل و بازخوانی ابعاد فتنه ۸۸ توسط نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: عاشورای ۸۸ ماهیت فتنه گران را بیشتر روشن کرده و کاسه صبر مردم لبریز شد

جانبار دوران دفاع مقدس: چه دادگاهی بالاتر از اینکه مردم فهمیدند سران فتنه خائن به ملت هستند

حجت الاسلام برگی: حماسه ۸ دی مردم تبریز به سان ۲۹ بهمن سال ۵۶ بود


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/7duu4f
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***