تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

۳۴ واحد تولیدی مراغه با حمایت دستگاه‌های اجرائی از رکود خارج شد

فرماندار مراغه گفت: ۳۴ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان با حمایت دستگاه‌های اجرائی و معافیت‌های مالیاتی از رکود خارج شده وزیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان فراهم شده است.

۳۴ واحد تولیدی مراغه با حمایت دستگاه‌های اجرائی از رکود خارج شد

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، ظفر محمدی در جلسه بررسی موانع تولیدی که با حضور استاندار در شهرک صنعتی این شهرستان برگزار شد، از خروج سی و چهار واحد تولیدی از رکود با حمایت دستگاه‌های اجرائی خبر داد. 

محمدی افزود: با انجام رایزنی‌های لازم با دستگاه‌های اجرائی و بانک‌های عامل حمایت از تولید پانزده واحد صنعتی و تولیدی در این شهرستان از رکود خارج و به چرخه تولید بازگشته است. 

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با برگزاری جلسات ویژه مشکلات سی و چهار واحد صنعتی و تولیدی در این شهرستان بررسی شده است که از این تعداد 12 واحد به چرخه تولید بازگشته و 22 واحد دیگر نیز برای بخشودگی جرائم مالیاتی به سازمان مالیاتی استان معرفی و اقدامات لازم در این خصوص توسط فرمانداری شهرستان انجام شده است. 

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم دولت تدبیر وامید در کشور حمایت از تولید و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بوده و در این راستا اقدامات خوبی در این شهرستان در حال انجام است. 

وی ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی و رفع موانع تولید یکی از عوامل اساسی برون رفت از رکود اقتصادی است و باید دستگاه‌های اجرائی همکاری‌های لازم را داشته باشند. 

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته ویژه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی و رفع موانع تولید عامل اساسی در برون رفت از رکود اقتصادی و رونق تولید است. 

محمدی اضافه کرد: هم اکنون بیش از 80 هزار مترمربع فضای بهداشتی و درمانی در این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی و خیران بخش سلامت در حال ساخت است که این امر نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه عمرانی منطقه خواهد داشت. 

وی تصریح کرد: در بخش کشاورزی نیز با اجرای طرح‌های مکانیزه کردن انتقال آب و احداث شبکه‌های آبیاری بیست درصد در مصرف آب کشاورزی این شهرستان صرفه‌جویی شده است. 

محمدی در ادامه با تاکید بر حمایت مسئولان از کشاورزان منطقه گفت: مسئولان باید با ارائه راه حل‌های منطقی در جهت حمایت از کشاورزان منطقه قدم بردارند و دولت نیز تلاش دارد از این قشر حمایت‌های لازم را داشته باشد. 

وی گفت: در حال حاضر 34 واحد سردخانه نگهداری میوه از جمله سیب در چند سال اخیر و اجرای بیست و چهار واحد در دست احداث در این شهرستان نشان از حمایت دولت از بخش تولیدی و کشاورزی در این شهرستان است. 

فرماندار مراغه در پایان با اشاره به تولید سیب صادراتی در این شهرستان، گفت: باتلاش کشاورزان بخشی از سیب صادراتی در روستاهای این شهرستان تولید می‌شود و ضروری است مسئولان جهاد کشاورزی با برنامه ریزی نسبت به تأمین بازار فروش این محصول در دیگر استان‌های کشور فراهم کنند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/LZeRL8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***