تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بیگی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

تعطیلی مدارس یا ادارات بخاطر آلودگی هوا، پاک کردن صورت مساله است / باید ضرورت و حساسیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را به مردم انتقال دهیم

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفتگو با ائل گفت: تعطیلی مدارس یا ادارات بخاطر آلودگی هوا، پاک کردن صورت مساله است.

 تعطیلی مدارس  یا ادارات بخاطر آلودگی هوا، پاک کردن صورت مساله است / باید ضرورت و حساسیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را به مردم انتقال دهیم

احمدعلیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ائل در خصوص معضل آلودگی هوا ضمن پرداختن به تعطیلی مدارس، گفت: قطعا تعطیلی مدارس راه چاره ای برای مقابله با مشکل آلودگی هوا نیست و باید با اجرای برنامه های فرهنگی و فرهنگ سازی و همچنین با اتخاذ پیش بینی هایی در حوزه صنعت بخصوص کارخانه های صنعتی،  این مشکل را حل کنیم.

وی ادامه داد: ما در مجلس به دولت تذکر دادیم که تعطیلی مدارس و یا ادارات شهر راه حل این مشکل نیست و این یک نوع پاک کردن صورت مساله است.

بیگی با اشاره به اهمیت گسترش و نوسازی ناوگان عمومی، تاکید کرد: ما باید برای مردم راه حل و جایگزین نشان دهیم و به مردم توضیح دهیم که اگر با خودروی سواری شخصی به بیرون نیایند، چه تدارکی برای انتقال و رفت و آمد درون شهری دیده شده است؛ ما اگر ضرورت و حساسیت موضوع را به مردم انتقال دهیم؛ قطعا می توان نتیجه گرفت.

راه اندازی متروی تبریز می تواند تا حدودی مشکل آلودگی را حل کند

این نماینده مجلس همچنین در مورد تعیین تکلیف مترو تبریز نیز گفت: مسئولین به ما قول داده اند که تا دهه فجر امسال و یا اوایل اسفند ماه حداقل خط متروی میدان ساعت افتتاح شود؛ هرچند که الان هم می توان این کار را انجام داد ولی با توجه به اینکه هنوز از طرف دولت کاری صورت نمی گیرد؛ فعلا بعید به نظر می رسد که این امر تحقق یابد و دولت بتواند کمک کند و این شهرداری است که باید همت کرده و مترو را تکمیل کند هرچند که باید قبول کنیم منابع شهرداری جوابگوی این امر نیست ولی در کل اینگونه به نظر می رسد که تکمیل و راه اندازی مترو می تواند تا حدودی مشکل آلودگی را حل کند.

بیگی ضمن اشاره به اقدامات در کشورهایی که با مشکل آلودگی مواجه بودند؛ تصریح کرد: اگر ما بتوانیم استفاده از دوچرخه، ناوگان عمومی و کاهش استفاده از خودروی شخصی درمراکز شهر را ترویج دهیم؛ می توانیم تا حدودی مشکل  آلودگی هوا را کاهش دهیم.


مطالب مرتبط:

پاس کاری دو مقام مسئول استانداری به هم

فرماندار تبریز در گفتگو با ائل عنوان کرد: تغییر ساعات کار ادارات نتیجه عکس می دهد

طرح زوج و فرد تا روز سه شنبه اجرا می شود

نایب رئیس شورای شهر تبریز: تغییر کاربری فضای سبز به تجاری و مسکونی از عوامل موثر در افزایش آلودگی هوا است

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی محیط زیست آذربایجان شرقی:تاثیرات فیزیولوژی آلودگی هوا یکی از خطرات اصلی در جوامع انسانی است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/V8zsXF
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***