تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از آیین تکریم و معارفه روسای قبلی و جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:

روایت انگجی از مقابله دانشگاه های دولتی با دانشگاه آزاد / تاکید رهبر بر عدم تاثیرپذیری روسای دانشگاه ها از جریانات سیاسی / کاهش تعداد دانشجویان تهدید یا فرصت؟ / راهکار ولایتی برای معضل دریاچه ارومیه

صبح امروز مراسم تکریم و معرافه روسای پیشین و جدید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی و فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در واحد دانشگاهی تبریز برگزار شد.

روایت انگجی از مقابله دانشگاه های دولتی با دانشگاه آزاد / تاکید رهبر بر عدم تاثیرپذیری روسای دانشگاه ها از جریانات سیاسی / کاهش تعداد دانشجویان تهدید یا فرصت؟ / راهکار ولایتی برای معضل دریاچه ارومیه


به گزارش ائل، صبح امروز مراسم تکریم و معرافه روسای پیشین و جدید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در واحد دانشگاهی تبریز برگزار شد.

ضرورت مهندسی مجدد دانشگاه آزاد

سید جواد انگجی، رئیس پیشین این دانشگاه طی سخنانی به رشد روز افزونت دانشگاه آزاد اشاره داشته و رقابت بیش از پیش دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه ها را ضرورتی برای مهندسی مجدد این دانشگاه دانست.

Image title


وی دانشگاه آزاد اسلامی را از دستاوردهای نظام اسلامی برشمرد و اذعان داشت که برخی دانشگاه های دولتی در صدد مقابله با این دانشگاه هستند.

انگجی همچنین به بحث کاهش دانشجو در کشور پرداخته و آن را دغدغه ای برای آینده دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد.

رهبر: کمک به دولت و توسعه اقتصادی  رسالت ماست

فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز طی سخنانی ماموریت این دانشگاه در برهه کنونی را کارهای پژوهشی و کارآفرینی دانست.

Image title


وی کمک به دولت در جهت مشکلات کشور و مردم و توسعه اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی را از دیگر رسالت های اساسی دانشگاه آزاد برشمرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود دانشگاه آزاد اسلامی را فارغ از هرگونه هرگونه فشارهای سیاسی دانسته و ضمن تاکید بر استقلال این دانشگاه، روسای واحدهای دانشگاهی آزاد را بر پرهیز از تحت فشار احزاب سیاسی قرار گرفتن دعوت کرد.

جوان پور: رویه ما در مایل فرهنگی نگاه به درون است نه دنیای غرب

عزیز جوان پور، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون انگجی به موضوع کاهش دانشجو اشاره داشته و آن را نه به عنوان تهدید بلکه فرصتی برای بالا بردن کیفیت آموزشی دانست.

Image title


وی همچنین بر رویکرد فرهنگی دانشگاه تاکید داشته و رویه دانشگاه آزاد اسلامی را در مسایل فرهنگی، نگاه به درون کشور نه به دنیای غرب عنوان کرد.

گام های نوین دانشگاه آزاد از دید ولایتی

علی اکبر ولایتی که سخنران اصلی این مراسم بود؛ در صحبت های خود بر گام های نوین این دانشگاه در عرصه علمی و پژوهشی اشاره داشت.

موضوع کاهش تعداد دانشجویان در کشور از منظر ولایتی نیز غافل نماند و وی بر این نکته تاکید داشت که دانشگاه آزاد نیز باید خود را با این شرایط وفق دهد.

Image title


وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت خطه آذربایجان اشاره داشته و با بیان اینکه رهبر انقلاب از این خطه است؛ از علمای دیگر این منطقه همچون علامه جعفری و علامه طباطبایی و علامه امینی یاد کرده و آنها را ستون های محکم تشیع برشمرد.

پیشینه علمی و نقش آذربایجان در توسعه علمی کشور از دیرباز، از دیگر بخش های صحبت های رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی بود.

معضل خشک شدن دریاچه ارومیه از محوزهای دیگر سخنرانی امروز ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بود که کارهای پژوهشی و دانشگاهی را برای نجات این دریاچه ضروری دانست.

پاسداشت مقام شهدای مدافع حرم دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

پاسداشت نام و یاد شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی و علی الخصوص شهدای مدافع حرم دانشجوی این دانشگاه یعنی شهیدان حامد جوانی، صادق عدالت اکبری و وحید فرهنگی والا، از بخش های جانبی این مراسم بود که توسط ولایتی از خانواده آنها تجلیل شد.

Image title


Image title

در این مراسم عزیز جوان پور به طور رسمی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی معارفه و از خدمات سیدجواد انگجی تقدیر شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/k6pLNm
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***