تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

۱۲ کلید طلایی برای کاهش وزن موفقیت آمیز

اگر شما واقعا در رابطه با تغییر سبک زندگیتان شخصی دم دمی مزاج باشید و یا برای خوشحال کردن شخص دیگری، این کار را انجام دهید، مطمئنا" با شکست مواجه خواهید شد.

۱۲ کلید طلایی برای کاهش وزن موفقیت آمیز

به گزارش ائل به نقل از باشگاه خبرنگاران، انگیزه کاهش وزن باید شخصی و درونی باشد. برای ایجاد این تغییرات باید تصمیمی را بگیرید که برای سبک زندگی شما مناسب تر است .بطور مثال رژیم غذایی و برنامه تمرینی بهترین دوست شما، ممکن است برای عادت های سالم بهداشتی و علایق شما کاملا اشتباه باشد. راه حل آن این است که برنامه ای پیدا کنید که برای شما جواب بدهد.

1- اگر کامل نیستید خود را سرزنش نکنید. اگر یک بار در تلاش برای محدود کردن پرخوری خود شکست خورده اید، این بدان معنا نیست که شما در کنترل وزن خود شکست خورده اید و باید فقط تسلیم شوید. قبول کنید که انتخاب بدی داشته اید، اما اجازه ندهید که این انتخاب ضعیف بر ادامه برنامه غذایی شما تاثیر بگذارد. همین امر با تمرین نیز صادق است. حذف چند تمرین به این معنا نیست که شما نمی توانید به تمرین برگردید. کنترل وزن شامل انتخابهای کامل درتمام اوقات نیست؛ در عوض، این برنامه درباره تلاش برای انتخاب گزینه های سالم تری نسبت به گزینه های ضعیف تر است.

2- گرسنه نمانید، هیچ وعده غذایی را حذف نکنید و همیشه تنقلات کم چرب سالم را دم دست داشته باشید. چون زمانی که بیش از حد گرسنه می مانید آنگاه تمایل زیادی به پرخوری پیدا می کنید و غذاهای نامناسبی را انتخاب می کنید. سعی کنید وعده های غذایی مناسب و منظمی داشته باشید.

4-از مکانهایی که موجب تحریک و وسوسه کردن شما برای انتخاب غذاهای ناسالم می شوند دوری کنید. هر فردی در یک زمانی خاص میل بیشتری به پرخوری دارد، این زمان ممکن است در هنگام صرف قهوه نیمروزی و یا هنگام وقت گذرانی با همکاران بعد از یک روز کاری طولانی باشد .سعی کنیدکه فعالیت ها و سرگرمی های دیگری را برای آن ساعت ها اختصاص بدهید و یا در حالت بهتر برنامه ای برای کنترل و رعایت رژیم غذایی خود در آن زمان ها داشته اشید.

5-با افرادی معاشرت داشته باشید که برای تلاشهایتان در این زمینه از شما حمایت کنند، گاهی اوقات دوستان خوب ما دانسته و یا ندانسته موجب برهم خوردن برنامه های کاهش وزنمان می شوند. در این صورت بیشتر زمان خود را با افرادی بگذرانید که باعث نمی شوند شما انتخاب های غلطی در مورد غذا داشته باشید.

6-هنگامی که به اهداف کوچک در مورد کاهش وزن میرسد برای خودتان جایزه های غیر خوراکی بگیرید ، برای مثال در انتهای اولین هفته ی خوراکی های سالم و یا بعد از اولین 5 کیلو کاهش وزن برای خودتان یک دی وی دی ، اپ ویا کتاب بخرید.

7-در این حین اگر کمی از برنامه رژیم غذایی سرپیچی کردید این دلیلی برای منصرف شدن نیست، تسلیم شدن در قبال وسوسه و پرخوری به معنای پایان دادن به برنامه غذایی سالم شما نمی باشد. بعد از یک مرحله پرخوری باید برنامه خودتان را ادامه بدید و خود را ببخشید.

8-قفسه خوراکی در آشپزخانه و یخچال تان را از غذاهای سالم پر کنید و مواد غذایی پر کالری ، تنقلات با ارزش غذایی پایئن مثل چیپس و شکلات را خارج کنید. همچنین فراموش نکنید که مقدار زیادی مواد غذایی سالم از قبیل ذرت بوداده بدون کره، یا با پنیر چدار پخته شده، پنیر و ماست کم چرب، میوه، غذاهای آماده بدون شکر ، آبنبات ها یا پودینگ های بدون قند یا هر چیزی که در هنگام گرسنگی بتوانید ازآنها استفاده کنید در دسترس باشند.

9-دستور پخت تعدادی غذا را از اینترنت یا کتاب آشپزیتان مطالعه کنید و بعضی از دستورالعمل های کم چربی را با ذائقه خود تطبیق دهید و آماده کنید.

10- اهداف کوچک و قابل حصول را به جای اهداف بزرگ و دست نیافتنی انتخاب کرده و بر روی آنها تمرکز کنید. به این صورت که تصمیم بگیرید که در یک هفته یا یک ماه چه میزان کاهش وزن می خواهید داشته باشید تا اینکه بر روی کل میزان کاهش وزنخود تمرکز داشته باشید.

11-هیچگاه میزان کاهش وزن خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، چراکه هر شخصی با فرد دیگر متقاوت است و درعین حال، میزان سوخت و ساز بدن افراد نیز با هم متفاوت است. همچنین میزان کالری را که افراد در فعالیت های روزانه می سوزانند یا میزان فعالیت جسمانی را که انجام می دهند متفاوت است. در اینجا هدف کاهش وزن صحیح و سالم می باشد و هیچگاه خودتان را با آنچه دیگران انجام می دهند و یا نتیجه می گیرند نسنجید.

12-رستورانها و غذاخوری هایی را انتخاب کنید که در لیست اسامی غذاها مقدار کالری هر غذا را نوشته باشند. (بسیاری از رستوران ها اطلاعات تغذیه ای و محتوای کالری رادر منو های خود ارائه می دهند و اغلب ممکن است انتخاب های شما را تغییر دهند. سس سالاد را در کنار خود قرار دهید یا کره را استفاده نکنید و سبزیجات را جایگزین غذاهای سرخ شده کنید حتی شروع غذا با سالاد سبز می تواند باعث کاهش مصرف غذاهای اصلی پر کالری بشقاب شما شده، در عین حالی که مقداری هم ویتامین و فیبر به وعده غذایی شما اضافه می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/u1bpGt
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***