تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

متلاشی شدن باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین در مرز ایران و ترکیه/ کشف ۷۴ کیلو گرم هروئین از داخل یک خودروی لوکس پلاک ترکیه

گمرک ایران از انهدام یک باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین توسط ماموران گمرک رازی در مرز ایران- ترکیه خبر داد.

متلاشی شدن باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین در مرز ایران و ترکیه/ کشف ۷۴ کیلو گرم هروئین از داخل یک خودروی لوکس پلاک ترکیه

به گزارش ائل به نقل از گمرک ایران، این باند بزرگ قصد داشت تا با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق ایران به ترکیه و اروپا کند اما سگ‌های موادیاب گمرک ایران در این عملیات موفق شدند مقدار 74 کیلوگرم موادمخدر از نوع هروئین را از داخل این خودروی سواری ام.جی کشف کنند.

قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر قصد داشتند این مقدار موادخدر را از طریق گمرک رازی در مرز ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق موادمخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ‌های موادیاب خنثی شد و در این عملیات مقدار 74 کیلوگرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

این مقدار هروئین به طرز بسیار ماهرانه‌ای پس از برش دادن قسمتی از کف یک خودروی لوکس ام . جی در آنجا جاسازی شده بود اما این ترفند قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر با رهگیری اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی و به کمک سگ‌های موادیاب توسط ماموران گمرک کشف شد.

قاچاقچیان که یکی از پیچیده‌ترین فنون جاسازی موادمخدر را به کار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس با پلاک کشور ترکیه قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند اما در برابر موفق‌ترین گمرک دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند و شگرد پیچیده آنها لو رفت.

گمرک ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می‌رود که براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/816BhH
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***