تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

افزایش ۵۹ درصدی کشف مواد مخدر در آذربایجان شرقی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از افزایش ۵۹ درصدی کشف مواد مخدر در استان در ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

افزایش ۵۹ درصدی کشف مواد مخدر در آذربایجان شرقی

به گزارش ائل به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ دهقان امروز در جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت:در 8 ماهه امسال هزار و 972 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و 24 باند تهیه و توزیع شناسایی و منهدم شده است.

وی افزود : در این مدت 3 هزار و 474 نفر توزیع کننده خرد دستگیر و 10 هزار و 539 نفر معتاد متجاهر نیز جمع آوری و به مرکز ماده 16 تحویل داده شده است.
وی گفت:بررسی دلایل اعتیاد نشان میدهد 35 درصد در ابتدا به صورت تفننی ،31 درصد به علت مشکلات شغلی ،5 درصد به علت مشکلات خانوادگی و 16 درصد بدون انگیزه خاص اقدام به مصرف مواد مخدر کرده اند.
رئیس پلیس مبارزه بامواد مخدر استان افزود:98 درصد معتادان در استان مرد هستند و 59 درصد مرفین ومشتقات آن را مصرف میکنند.

 استاندار آذربایجان شرقی هم گفت : اعتیاد انتخابی آگاهانه است که خانواده و جامعه را نیز درگیر میکند و برای درمان آن باید ریشه ها را شناسایی کرد.
وی افزود:بررسی ها نشان میدهد فقط افراد کم درآمد و کم سواد و بیکار به مواد مخدر آلوده نیستند بلکه در برخی موارد افراد متمول و تحصیلکرده ، شاغل و متأهل نیز در دام اعتیاد گرفتار می شوند.
خدابخش تاکید کرد : تشخیص درست و ریشه یابی عوامل زمینه ساز و علت روی آوردن این افراد به مصرف مواد مخدر روشهای پیشگیری و درمان را مشخص خواهد کرد.
رئیس شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان آلودگی جامعه کارگری و صنعتی استان را به مواد مخدر که 25 درصد و بالاتر از میانگین کشوری است بسیار نگران کننده دانست و درخواست کرد در جلسه ای با تشکلهای کارگری وکارفرمایی و دستگاه های مربوطه راهکارهای مقابله ای لازم اتخاذ شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت:نرخ رشد اعتیاد در کشور 5 و 4 دهم درصد و در استان ما یک و 2 دهم درصد است که رتبه 28 کشور را داریم.
نصرتی افزود:ایجاد کمپین های فرهنگی مانند نه به سیگار و اتخاذ روشها و رویکردهای خلاقانه و جسورانه نیاز شدید و ضروری مقابله با گسترش مصرف مواد مخدر در استان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Wbjw2P
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***