تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون سیاسی دفتر تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:

فضای محافظه کارانه باعث شده هیچ برنامه عمیق ایدئولوژیک توسط تشکل های انقلابی برگزار نشود / علت عدم پیگیری جدی مطالبه گری، ترس از برچسب خوردن است

مولانا، معاون سیاسی دفتر تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل گفت: فضای محافظه کارانه باعث شده هیچ برنامه عمیق ایدئولوژیک توسط تشکل های انقلابی برگزار نشود .

فضای محافظه کارانه باعث شده هیچ برنامه عمیق ایدئولوژیک توسط تشکل های انقلابی برگزار نشود / علت عدم پیگیری جدی مطالبه گری، ترس از برچسب خوردن است


سید امین آل مولانا، معاون سیاسی دفتر تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل بمناسبت روز دانشجو، گفت: تشکل های دانشجویی در راستای اهداف انقلاب اسلامی باید با یکدیگر تعامل سازنده داشته باشند و این تعامل به نحوی باشد که به سلایق سیاسی همه دانشجویان پاسخ داده شده و مطالبه گری در سطح دانشگاه رونق گیرد.

تعامل تشکل های دانشجویی باید بدون تاثیرپذیری از شعارهای احزاب بیرون دانشگاه باشد

وی تاکید کرد: این تعامل به گونه ای باشد که شعارهای سیاسی بیرون از دانشگاه توسط جریان های اصولگرا و اصلاح طلب تاثیری در آن ایجاد نکند.

به ما برچسب مارکسیست چپ اسلامی می زنند

مدیر مسئول نشریه وحدت دانشگاه تبریز با بیان اینکه هر تشکلی که ایجاد می شود را خواه ناخواه به یک جناح وصل می کنند؛ افزود: نمونه بارز این موضوع بعد از تشکیل دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز حدود سه ماه پیش بود که در تریبون های برخی تشکل ها به تحکیم وحدت برچسب مارکسیست چپ اسلامی یا اصولگرایی زدند.

وی در تشریح این موضوع گفت: انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت از سال 1321 زمینه ساز ظهور انجمن های اسلامی در دانشگاه ها بوده است و بعدها در راستای فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند بروید و تحکیم وحدت کنید؛ اقدام به تشکیل دفتر تحکیم  وحدت شد و صرفا مطالبات انقلاب را در حیطه دانشگاه پیگیری می کند.

بعد از سال 90 فضای بسیار محافظه کارانه ای در دانشگاه ها حاکم شد

مولانا در خصوص میزان آزادی عمل تشکل های دانشجویی اذعان داشت: متاسفانه بعد از سال 90 فضای بسیار محافظه کارانه ای در دانشگاه ها حاکم شد و تاکنون هم ادامه دارد و این فضا باعث عدم وجود آزادی عمل و گفتار در تشکل های انقلابی شده است.

فضای محافظه کارانه  باعث شده  هیچ برنامه عمیق ایدئولوژیک در دانشگاه توسط تشکل های انقلابی برگزار نشود

وی ادامه داد: نمونه بارز کاهش آزادی عمل تشکل ها، کاهش فعالیت های برخی تشکل های انقلابی  است که برنامه های آنها صرفا به برگزاری جشن محدود شده و هیچ گونه برنامه عمیق ایدئولوژیک و سیاسی و فرهنگی در دانشگاه برگزار نمی شود.

این فعال دانشجویی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی برخورد با آمریکا، گفت: آمریکا در چند دور از مذاکرات هسته ای چه از مقطعی که رئیس جمهور فعلی مسئو.ل تیم مذاکرات بوده و چه تا به امروز، ثابت کرد که هیچ گاه پاییند به تعهدات خود نیست.

دانشجویان باید نسبت به بدعهدی و کارشکنی های آمریکا از مسئولین مطالبه گر باشند

وی تصریح کرد: دانشگاه بعنوان بستر علمی و اجتماعی و دانشجویان بعنوان افسران جنگ نرم باید نسبت به بدعهدی و کارشکنی های آمریکا از مسئولین مطالبه گر باشند و مواضع ضدآمریکایی خود را در هر شرایطی به جامعه اعلام کنند و روشنگری نمایند.

علت عدم پیگیری جدی مطالبه گری توسط دانشجویان ترس از برچسب خوردن است  / مطالبه گری در دانشگاه ها رو به افول و نابودی است

معاون سیاسی دفتر تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه تبریز در خصوص ضرورت مطالبه گری تشکل های دانشجویی بیان داشت: دانشگاه بعنوان یک جامعه کوچک و دانشجو بعنوان قشر علمی این جامعه باید همواره اهداف عدالت محور جامعه را مطالبه کنند که متاسفانه بدلیل برچسب وابستگی سیاسی خوردن دانشجویان از طرف مسئولین، بخوبی انجام نمی گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: حس مطالبه گری که باید در تمام دانشگاه ها احساس شود؛ رو به افول و نابودی است.


مطالب مرتبط: 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز : هزینه فعالیت سیاسی در دانشگاه ها بالا رفته است

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز: تشکل های دانشجویی برابر یکدیگر گارد می گیرندبا دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ynXJky
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***