تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی:

برخی آقازاده ها از گفتن واقعیت ناراحت می شوند/دانشکده علوم پزشکی در بناب ایجاد می شود

نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی از یک رانت مالی در دانشگاه بناب که در گذشته اتفاق افتاده است، پرده برداشت.

برخی آقازاده ها از گفتن واقعیت ناراحت می شوند/دانشکده علوم پزشکی در بناب ایجاد می شود

به گزارش ائل به نقل از انعکاس  بناب، ضیاءاله اعزازی عصر امروز در مراسم جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) در مسجد انجمن بناب با بیان اینکه اولین کسانی که در مقابل مشکلات کشور از اول انقلاب تا امروز ایستاده اند، خود مردم بوده است، گفت: صاحبان اصلی کشور و انقلاب مردم هستند و بزرگترین گره های مشکلات کشور را همین مردم با فداکاری و از خودگذشتگی باز کردند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضیعت نامناسب اقتصادی کشور گفت: امروز درآمدهای فروش نفت کفاف هزینه های کشور را نمی دهد و در بیشتر حوزه های اقتصادی دولت با مشکلات زیادی روبرو است که باعث رکود در حوزه عمرانی و در نتیجه تضعیف بازار شده است.

وی در ادامه افزود: در سال جاری از صدرصد بودجه برآورد شده برای کارهای عمرانی کشور تنها ۵ درصد آن تخصیص یافته است و همین کمبود بودجه و اعتبارات باعث رکود و توقف پروژه های عمرانی در سراسر کشور شده است.

اعزازی وضعیت تولید و اشتغال را در کشور اسفناک خواند و گفت: در هنگام بازدید از کارخانجات و حتی تولیدی های کوچک شاهد وجود مشکلات زیادی در تمام حوزه ها هستیم و از این بابت از سرمایه گذاران در بخش صنعت و تولید شرمنده ایم.

رئیس مجمع نمایندگان استان آمار و ارقام اعلام شده در مورد میزان بیکاری از سوی دولت را خنده دار دانست و گفت: گزارشات دولت در مورد بیکاری بر اساس این معیار است که کسی که تنها ۲ ساعت در هفته کار می کند شاغل محسوب می شود و این باعث کاهش آمار بیکاری می شود در صورتی که همه می دانیم درصد آمار بیکاری بسیار بالاتر از این ارقام است و در همین شهرستان در هر خانواده حداقل یک فرد بیکار وجود دارد.

نماینده مردم بناب در مجلس در ادامه این نشست در مورد عملکرد خود در حوزه عمرانی شهرستان بناب گفت: دو پروژه پل میدان معلم و ورزشگاه ۱۰ هزار نفری قبل از نمایندگی بنده، تقریبا متوقف شده بود اما از زمان توفیق حضور مجدد به عنوان خادم شما مردم در مجلس، شاهد پیشرفت مثبت و چشمگیر پروژه پل میدان معلم و بخصوص ورزشگاه ۱۰ هزار نفری بوده ایم.

وی در ادامه افزود: به شخصه ده ها بار برای پروژه پل میدان معلم بناب در وزارت راه و شهرسازی حضور پیدا کردم و با مسئولان کشوری زیادی رایزنی کردم و اخیراً مقرر شده بودجه جدیدی در اختیار پیمانکار این پروژه قرار بگیرد تا شاهد اتمام هر چه زودتر این پل باشیم.

 عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وضعیت کنونی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری، افزود: در بازدیدی که اخیرا  از این ورزشگاه داشتم بنا به اذعان پیمانکار این پروژه میزان پیشرفت فیزیکی و اعتباری این مکان ورزشی در ۴ ماهه اخیر به اندازه ۴ سال گذشته بوده است که این نشان دهنده پیشرفت عالی این پروژه است.

ضیاءاله اعزازی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان در چند سال اخیر را اسفناک خواند و گفت: در دوران ما قبل نمایندگی اینجانب، بهداشت و درمان بناب از نظر تجهیزات و پرداخت طلب پزشکان با مشکل جدی ای مواجه بود اما امروز به لطف خدا و کمک تمام مسئولان شهرستان گام های بسیار مثبتی در تمام حوزه های بهداشتی، جذب متخصص، ساخت پروژه های جدید و تجهیز کردن بیمارستان ها صورت گرفته است.

وی در ادامه از ایجاد دانشکده علوم پزشکی در آینده نزدیک در شهرستان بناب خبر داد و گفت: مقدمات این کار با جذب چندین رشته پزشکی و رایزنی های متعدد انجام شده است که امیدواریم هر چه زودتر دانشکده علوم پزشکی در بناب دایر شود که می تواند دستاورد بزرگی برای شهرستان محسوب شود.

نماینده بناب با بیان اینکه برخی آقازاده ها از گفتن واقعیت ناراحت می شوند، گفت: کارخانه فولاد شاهین بناب دو سال گذشته ورشکست شده بود و در زمانی که من نماینده مجلس شدم، فولاد شاهین بناب نیمی از نیروهای خود را اخراج و یا تعدیل کرده بود و با کمترین ظرفیت خود کار می کرد.

این نماینده مجلس در عین حال تصریح کرد: با مشقت های زیاد و پیگیری های فراوان این مجتمع در حال حاضر جان تازه ای گرفته و بیشتر نیروهای اخراجی و یا تعدیل شده آن به کار خود بازگشته اند.

نماینده بناب از یک رانت مالی در دانشگاه بناب پرده برداشت

اعزازی از یک رانت مالی در دانشگاه بناب پرده برداشت و گفت:  در اواخر مجلس هشتم بنده اعتبار خوبی برای پیشرفت و تجهیز دانشگاه بناب از دولت جذب این دانشگاه کردم اما متأسفانه برخی افراد این اعتبار را به بانک انتقال و از سود آن استفاده کلانی برده اند.

عضو کمسیون آموزش و تحقیات مجلس از اجرای طرح اعطای تسهیلات برای خوداشتغالی در کل کشور از سوی دولت خبر داد و گفت: مردم و مسئولان شهرستان باید در راستای جذب اعتبارات بیشتر از این بودجه برای شهرستان تلاش کنند و مسئولان می بایست مردم را هر چه بیشتر در مورد این طرح و نحوه دریافت تسهیلات آگاه کنند.
وی در پایان خدمت رسانی به مردم این شهرستان را بزرگترین وظیفه مسئولان شهرستان دانست و گفت: مسئولان باید قدر این مردم شریف را بدانند و برای پیشرفت شهرستان بناب و رفع مشکلات آنان شبانه روزی تلاش کنند و بنده به عنوان خدمتگذار این مردم در پیگیری مشکلات و همچنین رساندن حرف و خواسته هایشان به مسئولان کشوری کوتاهی نخواهم کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/c5oo46
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***