تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حقایق تاریخی جالب در مورد جام جهانی فوتبال

آخرین جامی که برای این مسابقات طراحی شده است مربوط به سال ۱۹۷۴ میلادی است و در فضای زیر آن نام بازیکنان برنده جام نوشته میشود. این جام تا سال ۲۰۳۸ می تواند مورد استفاده قرار گیرد و نام بازیکنان بر روی آن نوشته شود.

 حقایق تاریخی جالب در مورد جام جهانی فوتبال

به گزارش ائل به نقل از آخرین خبر،  ۱- از جام جهانی سال ۱۹۶۶ میلادی، هر جام به همراه نمادی از خوش یمنی به برندگان آن جام اهدا می شود. مثلا پرتغال اسپانیایی، فلفل مکزیکی یا گردنبند برزیلی. اینها به همراه جام به بازیکنان برنده اهدا میشود.

۲- آخرین جامی که برای این مسابقات طراحی شده است مربوط به سال ۱۹۷۴ میلادی است و در فضای زیر آن نام بازیکنان برنده جام نوشته میشود. این جام تا سال ۲۰۳۸ می تواند مورد استفاده قرار گیرد و نام بازیکنان بر روی آن نوشته شود.

۳- ۲۲ جام جهانی با پنالتی مورد تصمیم گیری قرار گرفته است. نمونه آن تورنمت ۲۰۱۴ برزیل است. آلمان با چهار برد رکورد دار برنده شدن پنالتی هاست و انگلستان با چهار باخت و هیچ برد ناموفق ترین تیم در این زمینه است.

۴- سریع ترین گل زده شده در تاریخ جام هاب جهانی به سال ۲۰۰۲ میلادی و به بازی ترکیه و کره جنوبی بر می گردد. بازیکن ترکیه، هاکان سوکر در ثاینه ۱۰.۸ اولین گل را به ثمر رساند.

۵- وقتی که اویلن جام ژولز ریمت جام های جهانی در سال ۱۹۶۶ دزدیده شد، یک هفته بعد توسط یک سگ به نام پیکلز که با صاحبش قدم می زد پیدا شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/KoGXBG
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***