تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:

دستاورد مهم برجام شناساندن چهره واقعی آمریکا برای نسل جدید بود / تشکل های دانشجویی برابر یکدیگر گارد می گیرند

کاظمی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل ،بمناسبت روز دانشجو گفت: تعامل تشکل های دانشجویی بسیار کم است و برابر یکدیگر گارد می گیرند.

دستاورد مهم برجام شناساندن چهره واقعی آمریکا برای نسل جدید بود /  تشکل های دانشجویی برابر یکدیگر گارد می گیرند

محمدحسین کاظمی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل ،بمناسبت روز دانشجو ضمن اشاره به ماهیت ضدآمریکایی روز دانشجو گفت: ماهیت آمریکا بعد از پیروزی انقلاب مشخص بود اما نسل جدید در بحبوحه مذاکرات هسته ای علی رغم تاکید رهبری بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، افکار آرمانی مبنی بر دوستی با آمریکا داشتند.

شهدای روز دانشجو بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بصیرت داشتند

وی ادامه داد: دستاورد مهم برجام این بود که چهره واقعی آمریکا برای نسل جدید نیز مشخص شد چرا که بعد از دادن امتیازات متعدد از سوی ایران، هیچ تفاوتی در رفتار آمریکا دیده نشد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آمریکا نه با یک دولت و کشور بلکه با اسلام و جمهوری اسلامی مخالف است.

تعامل تشکل های دانشجویی بسیار کم است و برابر یکدیگر گارد می گیرند

وی با گرامیداشت یاد شهدای روز دانشجو در سال 32 اذعان داشت: این شهدا بصیرت داشتند و فهمیده بودند که شاه دست نشانده آمریکا است و خود آمریکا هم غیرقابل اعتماد است.

کاظمی در خصوص تعامل بین تشکل های دانشجویی گفت: متاسفانه تعامل تشکل ها بسیار کم است و هر کدام برابر یکدیگر گارد می گیرند و گاها حتی تشکل هایی که در یک جبهه فکری هستند نیز تعامل ندارند.

برگزاری برنامه های مشترک مطالبه گری بدون توجه به گرایشات جناحی لازمه تعامل تشکل ها است

وی با اذعان به تحریک برخی تشکل ها مبنی بر وجود تک صدایی در دانشگاه ها، افزود: تک صدایی با توجه به وجود دیدگاه های مختلف، درست نیست و هر چه تعامل بین تشکل ها بیشتر باشد؛ جنبش دانشجویی پویاتر می شود و برای این کار بهتر است تشکل ها برنامه های مشترک مطالبه گری بدون در نظر گرفتن وابستگی های جناحی برگزار کنند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز همچنین در خصوص میزان آزادی عمل تشکل های دانشجویی بیان داشت: آزادی عمل تشکل ها به رفتار مسئولین دانشگاه ها برمی گردد؛ در دانشگاه تبریز دید باز و آزادی عمل وجود دارد و به دانشجو میدان داده می شود ولی متاسفانه در برخی دانشگاه های دیگر گاها مسئولین دانشگاه ها این آزادی عمل را با رفتارهایی همچون چینش سخنران و موارد دیگر می گیرند.

هر چه میدان برای دانشجو  باز تر باشد؛ حواشی هم کمتر می شود / تشکل های دانشجویی رو به افول هستند

وی تاکید کرد: هر چه میدان برای دانشجو در دانشگاه باز باشد و بتواند حرف های خود را بزند؛ حواشی هم کمتر می شود.

کاظمی با بیان اینکه تشکل های دانشجویی رو به افول هستند؛ تصریح کرد: تا زمانی که تشکل ها قدرت بیان مشکلات را نداشته باشند؛ نمی توانند در مسایل مختلفی از جمله سیاسی و اجتماعی ورود کنند.

آرمانخواهی و مطالبه گری دو شاخصه اصلی جنبش دانشجویی است

وی آرمانخواهی و مطالبه گری را دو شاخصه اصلی جنبش دانشجویی برشمرد و گفت: دانشجویان و تشکل های دانشجویی باید از مسئولین مطالبه داشته باشند البته برخی مسئولین هم به دعوت تشکل ها برای پاسخگویی جواب منفی می دهند و اگر هم بیایند؛ حضورشان بی نتیجه می شود.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: اگر تشکل های دانشجویی بطور جدی از مسئولین مطالبه گری کنند؛ می توانند تاثیرگذار باشند و در نتیجه مسئولین نیز در رفتار و موضع گیری های خود مراقبت می کنند.

برخورد تشکل ها باید به دور از هوچیگری و در چارچوب قانون باشد / تریبون نماز جمعه ابزار مهمی برای بیان مشکلات مردم توسط تشکل ها است

 وی در خصوص نحوه ورود مطلوب تشکل های دانشجویی به مسایل مختلف سیاسی و اجتماعی، گفت: در برخورد با مسایل باید به دور از هوچیگری و در چارچوب قانون و عاقلانه ورود شود.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز تریبون نماز جمعه را ابزار مهم و مورد تاکید رهبری برای بیان مشکلات مردم از طریق تشکل های دانشجویی دانسته و تصریح کرد: باید با استفاده از چنین تریبون هایی و امثال آنها به مشکلات مردم رسیدگی شده و تشکل ها نقطه اشتراک خود با مردم را بیشتر کنند.


اخبار مرتبط:

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز : هزینه فعالیت سیاسی در دانشگاه ها بالا رفته است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/dtr7i7
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***