تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

با تعیین سیدبندی لیگ قهرمانان قاره کهن؛

بررسی وضعیت حریفان احتمالی تراکتورسازی در آسیا / نتایج درخشان رقبا در لیگ کشورهای خود و امید تراکتور به نقل و انتقالات / از احتمال رویارویی با الهلال مدعی تا قطری های خطرناک

تراکتورسازی به عنوان تیم سوم ایران در این رقابت ها حاضر می شود و با توجه به مشخص شدن وضعیت سیدبندی این رقابت ها، نگاهی به حریفان احتمالی تراکتور و وضعیت آنها در لیگ کشورهای خود می پردازیم.

بررسی وضعیت حریفان احتمالی تراکتورسازی در آسیا / نتایج درخشان رقبا در لیگ کشورهای خود و امید تراکتور به نقل و انتقالات / از احتمال رویارویی با الهلال مدعی تا قطری های خطرناک

به گزارش ائل، روز چهازشنبه هفته جاری مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در مقر AFC در مالزی برگزار می شود و تراکتورسازی تبریز به همراه تیم های پرسپولیس و استقلال حریفان خود را خواهند شناخت و ذوب آهن اصفهان نیز باید در مرحله پلی آف حاضر شود.

 تراکتورسازی به عنوان تیم سوم ایران در این رقابت ها حاضر می شود؛ و بنابراین در سید سوم گروه بندی قرار دارد. با توجه به وضعیت سیدبندی این رقابت ها نگاهی به حریفان احتمالی تراکتور و وضعیت آنها در لیگ کشورهای خود می پردازیم.

Image title


با توجه به حضور تیم های پرسپولیس ایران، الدهیل قطر، الهلال عربستان و الجزیره امارات در سید اول بعنوان سرگروه ها، عملا همگروهی تراکتور با پرسپولیس ممکن نیست.

اما با توجه به حضور تیم هایی از قطر و امارات در سید دوم و سوم و حضور تنها یک تیم عربستانی در سیدهای بعدی، امکان همگروهی تراکتور با الهلال عربستان قوت می گیرد.

الهلال عربستان قهرمان دوره گذشته لیگ عربستان و یکی از پرافتخارترین تیم های آسیایی است که همواره برای تیم های ایرانی دردسرساز شده است.

این تیم هم اکنون با گذشت 10 بازی از لیگ جاری عربستان و دو بازی عقب افتاده، بدون شکست و با 23 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد که با کسب 3 امتیاز در یکی از دو دیدارهای عقب افتاده خود، می تواند به صدر جدول برسد و از این حیث شرایط مناسبی دارد.

از سوی دیگر الدهیل، قهرمان فصل گذشته قطر نیز هم اکنون با اقتدار و بدون شکست در 10 بازی لیگ جاری قطر در صدر قرار دارد و همچنین الجزیره امارات، دیگر تیم سید اول که احتمال هم گروهی با تراکتور دارد؛ هم اکنون با انجام 10 بازی و 16 امتیاز در رده چهارم لیگ امارات جای دارد.

اما در سید دوم که استقلال ایران هم حضور دارد؛ با تراکتور همگروه نخواهد شد اما با توجه به حضور تیم های دیگری از قطر و امارات در سید های دیگر و احتمال بالای همگروهی تراکتور با الهلال از سید اول، به نظر می رسد السد حریف سید دوم تراکتور در لیگ قهرمانان باشد.

السد قطر یکی از تیم های همیشه مدعی قطری است که هم اکنون از 10 بازی لیگ جاری قطر 21 امتیاز کسب کرده و سوم است و نمی تواند حریف راحتی برای شاگردان یحیی گل محمدی باشد.

الاهلی عربستان و الوحده امارات نیز دیگر تیم های حاضر در سید دوم هستند که با توجه به موارد گفته شده احتمال کمی برای رویارویی با تراکتور دارند اما در بررسی وضعیت آنها به شرایط مناسب آنها در لیگ کشورهای خود پی می بریم.

الاهلی هم اکنون با انجام 2 بازی بیشتر نسبت به الهلال با 238 امتیاز صدرنشین لیگ عربستان است و الوحده امارات هم با انجام 10 بازی و 20 امتیاز در مکان سوم لیگ قطر قرار دارد.

در سید سوم هم علاوه بر تراکتورسازی، تیم های الریان قطر، الوصل اماارت و لوکوموتیو ازبکستان حضور دارند که شانس همگروهی آنها با سرخ پوشان تبریزی صفر است.

تیم های سید چهارم بعد از پایان بازی های پلی آف مشخص خواهد شد که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته شانس حضور ذوب آهن ایران، الغرافه قطر، العین امارات و نسف قرشی ازبکستان بیش از سایر تیم ها است اما هر لحظه می توان شاهد شگفتی سازی دیگر تیم ها نیز شد لذا از این جهت نمی توان احتمال قوی در خصوص رقیب سوم تراکتورسازی در لیگ قهرمانان داد.

تراکتورسازی تبریز هم اکنون با گذشت 14 هفته از لیگ برتر با 16 امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار دارد و امیدوار است با آغاز نقل و انتقالات و با جذب بازیکنان تاثیرگذار، به جبران نتایج هفته های قبل پرداخته و حضوری پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/42q59V
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***