تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان‌شرقی:

با هیچ کس تعارف نداریم/ راه‌اندازی دادستان انتظامی دستگاه نظارت مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی دادستان انتظامی دستگاه نظارت مالیاتی در مجموعه اداره کل امور مالیاتی خبر داد و گفت: ما با هیچ کس تعارف نداریم و مأمور مالیاتی برای ایجاد عدالت مالیاتی بین نظام مالیاتی و مؤدیان مالیاتی است.

با هیچ کس تعارف نداریم/ راه‌اندازی دادستان انتظامی دستگاه نظارت مالیاتی

به گزارش ائل به نقل از فارس،  غلامرضا شریفی پیش از ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و واحدهای تولیدی شهرستان بناب  با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در ابتدای سال بنام اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید اظهار داشت: باید جامعه را به سمتی ببریم که هرکس و ناکسی اقتصاد ما را تحت الشعاع قرار نداده و مورد هجمه قرار ندهد.

غلامرضا شریفی با بیان اینکه این کشور جنگ هشت ساله و انواع و اقسام تحریم‌ها را تجربه کرده است، افزود: از لحاظ نظامی نتوانستند به این کشور آسیبی برسانند و از این رو امروز هجمه اقتصادی را مورد لحاظ قرار داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر مالیات غیرقانونی از یک نفر وصول شود تخلف محسوب می‌شود، اظهار کرد: ما با هیچ کس تعارف نداریم و مأمور مالیاتی برای ایجاد عدالت مالیاتی بین نظام مالیاتی و مؤدیان مالیاتی است و اگر جایی شاهد آن باشیم که خدای نکرده فردی فراتر از قانون از کسی مالیات اخذ می‌کند، قطعاً با آن برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در سیستم مالیاتی علاوه بر نظارت دستگاه حراست، محیطی نیز به نام دادستان انتظامی دستگاه نظارت مالیاتی در مجموعه اداره کل امور مالیاتی راه‌اندازی شده که از این طریق می‌تواند مسوولان و کارکنان زیرمجموعه امور مالیاتی را مورد رصد قرار داده و در صورت محرز شدن هرگونه تخلف کیفرخواست صادر کرده و آن را تحویل دستگاه قضایی کند.

شریفی خاطرنشان کرد: احترام و تعامل با مؤدیان مالیاتی جزو وظایف ذاتی همکاران امور مالیاتی است و در صورت وصول مالیات باید با مردم تعامل کنند و از همین جا از رئیس امور مالیاتی شهرستان بناب می‌خواهم با تشکیل جلسه با زیرمجموعه خود، آنها را نسبت به شرح وظایف و نحوه تعامل با مؤدیان آشنا کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Cp6p6x
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***