تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاندار آذربایجان شرقی:

خانه‌های تاریخی تبریز ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگران است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود خانه‌های تاریخی بی‌نظیر در تبریز، تاکید کرد: با تبدیل خانه‌های تاریخی تبریز به مراکز اقامتی و پذیرایی سنتی، می‌توان گردشگران زیادی را به استان جذب کرد.

خانه‌های تاریخی تبریز ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگران است

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی "تبریز 2018" با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، گفت: با توجه به زمان اندک باقی‌مانده تا رویداد تبریز 2018، در کنار توجه به پروژه‌های عمرانی باید به موضوع جذب گردشگر نیز توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه خانه‌های تاریخی تبریز جاذبه خوبی برای گردشگران است، افزود: برخی از ادارات در شهر تبریز در این خانه‌ها مستقر هستند که می‌توان با تبدیل کردن آنها به مراکز گردشگری و اقامتی، ظرفیت‌های خوبی به بخش گردشگری اضافه کرد.

خدابخش اضافه کرد: از این ظرفیت می‌توان برای معرفی غذاهای سنتی و فرهنگ منطقه نیز استفاده کرد.

وی همچنین بر اهمیت مشارکت صاحبان صنایع و هنرمندان در برگزاری هر چه بهتر رویداد تبریز 2018 تاکید کرد و افزود: برگزاری رویدادهای متنوع فرهنگی و ورزشی در جریان این رویداد نیز از ضروریات است و البته باید به موضوع برندسازی نیز توجه شود.

در این نشست رؤسای کمیته‌های تخصصی شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی "تبریز 2018" نیز به بیان اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

در این نشست همچنین از سامانه جامع و پایگاه خبری رویداد "تبریز 2018" رونمایی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/yz3F97
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***