تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دومین نشست کارکردهای قصه گویی کانون پرورش فکری

قصه در تربیت کودکان و نوجوانان نقش اساسی دارد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: قصه‌گویی یکی از مهم ترین شیوه و ابزار برای انتقال غیر مستقیم مفاهیم اخلاقی، اجتماعی و تربیتی به کودکان است.

قصه در تربیت کودکان و نوجوانان نقش اساسی دارد

به گزارش  ائل  به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، دومین نشست تخصصی قصه گویی با حضور هادی یوسف زاده؛ مدیر کل کانون پرورش فکری استان، صدیقه حسن زاده؛ مدیر کل آفرینش های فرهنگی کانون کشور، رحیم بدری؛ مدیر امور پردیس های استان، اساتید و دانشجویان فرهنگیان برگزار شد.

 مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، در نشست تخصصی کارکردهای قصه گویی در تربیت مخاطب کنش گر به اهمیت و ترویج فرهنگ قصه گویی در بین اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: این نشست تخصصی  برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برگزار شد چرا که این دسته از مخاطبین معلمان آینده جامعه بوده و تربیت کننده کودکان و نوجوانان آینده می باشند.

هادی یوسف‌زاده گفت:  قصه‌گویی یکی از مهمترین شیوه و ابزار برای انتقال غیر مستقیم مفاهیم اخلاقی، اجتماعی و تربیتی به کودکان می باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا این ابزار اصیل، غنی و پربار فرهنگی می تواند در تربیت و عبرت آموزی کودکان و آشنایی هر چه بیشتر آنان با آداب و رسوم، عقاید و باورهای کودکان موثر واقع گردد.

دبیر حوزه یک بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کشور اضافه نمود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری چنین نشست هایی در جشنواره های استانی و بین‌المللی، می خواهد اقشار مختلف جامعه را گام به گام با فرهنگ قصه گویی درگیر کند.

یوسف زاده همچنین گفت: هدف از برگزاری این نشست های تخصصی برانگیختن و تقویت احساسات و عواطف انسانی می باشد و از این طریق خانواده ها و تمامی اقشار جامعه با اهمیت و ارزش قصه گویی آشنا می شوند.

گفتنی است، این نشست تخصصی فوق در سالن فرهنگیان علامه امینی با هدف سوق دادن مخاطبین به کنش و ظهور و بروز توانمندی خود در امر قصه گویی توسط دکتر محمد گودرزی دهریزی برگزار گردید.


مهمترین مسئله ای که به آن باید توجه گردد محتوای قصه ها است

در ادامه این نشست، رحیم بدری مدیر امور پردیس های استان آذربایجان شرقی نیز گفت: یکی از مهمترین و موثرترین ابزار تربیتی برای کودکان و نوجوانان بخصوص در دوره پیش دبستانی استفاده از روش قصه گویی است.

بدری ادامه داد: قصه می تواند موجب شکوفایی مفاهیم اساسی زندگی کودکان شود و این مفاهیم در در آنها درون سازی کنیم و این امر باعث برانگیخته شدن عواطف شان می شویم.

وی خاطر نشان کرد: آموزش ازطریق قصه بهترین راه برای تربیت کودکان می باشد و اما مهمترین و تاثیر گذار ترین مسئله ای که به آن باید توجه گردد محتوا و تم قصه ها می باشد که باید از نظر روانشناسی کارشناسی گردد و به جنبه های انسانی و عاطفی متمرکز شد تا بتوانیم به بچه ها ویژگی های خوب انسانی را منتقل کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/mTsPQc
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***