تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مهندسی انتخابات ترکیه توسط آمریکا؛

دولت اردوغان در مارس ۲۰۱۸ از قدرت ساقط می‌شود

عملیات ایجاد بحران اقتصادی در ترکیه ادامه پیدا خواهد کرد تا دولت اردوغان در مارس ۲۰۱۸ از قدرت ساقط شود تا طیف مورد علاقه غرب به قدرت برسد. زمانی که آرای حزب عدالت و توسعه به زیر ۳۵ درصد برسد، طیف عبدالله گل، علی باباجان و احمد داووداوغلو وارد صحنه خواهند شد و از حزب جدید خود رونمایی خواهند کرد.

دولت اردوغان در مارس ۲۰۱۸ از قدرت ساقط می‌شود

یادداشت اختصاصی ائل / حمید قدسی آذر

برای انتخابات سرنوشت‌ساز 2019 ترکیه فقط دو سال مانده است. هر طیفی برای پیروزی در این انتخابات برنامه‌ریزی می‌کند. آمریکا و اتحادیه اروپا برنامه‌های خود را برای شکست اردوغان و حزب عدالت و توسعه و روی کار آوردن طیف دلخواه خود آماده کرده‌اند.

در داخل ترکیه رقابت بین برخی احزاب برای جلب نظر آمریکا و اتحادیه اروپا آغاز شده است و تلاش می‌کنند تا نقشی در انتخابات از طرف آمریکا و اتحادیه اروپا بر عهده بگیرند. کاری که حزب عدالت و توسعه در گذشته انجام داده بود.

دولت اردوغان در مارس 2018 از قدرت ساقط می‌شود

اخبار محرمانه‌ای که از واشنگتن و لندن درز کرده است این است که عملیات ایجاد بحران اقتصادی در ترکیه ادامه پیدا خواهد کرد تا دولت اردوغان در مارس 2018 از قدرت ساقط شود تا طیف مورد علاقه غرب به قدرت برسد. همان کاری که در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ در مورد بولنت اجویت انجام دادند. به‌طوری که درنتیجه بحران اقتصادی سال ۲۰۰۱ حزب بولنت اجویت (DSP) که در انتخابات پیشین ۲۲ درصد رأی آورده بود در سال ۲۰۰۲ تنها توانست نزدیک به ۲ درصد آرای مردم ترکیه را جلب کند و برای همیشه از صحنه سیاسی ترکیه حذف شد.

آرای حزب عدالت و توسعه به زیر 35 درصد خواهد رسید

آرای حزب عدالت و توسعه هم‌اکنون زیر 40 درصد قرار دارد و گذشت زمان علیه این حزب در حرکت است. زمانی که این آرا زیر 35 درصد قرار بگیرد، طیف عبدالله گل، علی باباجان و احمد داووداوغلو وارد صحنه خواهند شد و از حزب جدید خود رونمایی خواهند کرد. عبدالله گل هر روز در رسانه‌ها دیده خواهد شد. اشخاص دیگری از حزب عدالت و توسعه به طیف عبدالله گل خواهند پیوست. جمیل چیچک، ملیح گوکچک، بشیر آتالای، حسین چلیک، قدیر توپباش و ... از جمله این اشخاص خواهند بود.

برای ایجاد تزلزل در آرای حزب عدالت و توسعه، تبلیغات برای عبدالله گل تشدید خواهد شد. علی باباجان به‌عنوان تنها ناجی حل بحران اقتصادی معرفی خواهد شد. ارتباطات خوب باباجان با آمریکا و لابی‌های اقتصادی این کشور به‌عنوان برگ برنده وی برای حل بحران اقتصادی مطرح خواهد شد.

80 نماینده حزب عدالت و توسعه در مجلس که وابسته به تشکیلات فتح‌الله گولن هستند وارد صحنه خواهند شد و تا برگزاری انتخابات جدید، حزب جدید عبدالله گل را در مجلس ترکیه نمایندگی خواهند کرد.

قرارگاه آمریکا برای مهندسی انتخابات ترکیه

قرارگاه آمریکا در آنکارا برای مهندسی انتخابات آینده ترکیه شبانه‌روز فعالیت می‌کند. بحران اقتصادی، پرونده رضا ضراب، تشکیل حزب جدید و سازماندهی احزاب مخالف اردوغان از جمله فعالیت‌های این قرارگاه است.

شکست‌های اخیر آمریکا در خصوص مداخلات در امور داخلی کشورها

با همه این تفاسیر با نگاهی به شکست‌های اخیر آمریکا در خصوص مداخلات در امور داخلی کشورها این احتمال هم می‌رود که آمریکا در ترکیه هم با شکست مواجه شود. انقلاب نارنجی آمریکا در اوکراین در کوتاه‌مدت شکست خورد. ساکاشویلی با حمایت آمریکا به ریاست جمهوری گرجستان رسید ولی هم‌اکنون در وضعیت بی‌وطنی و بی‌سرزمینی به سر می‌برد و برای به دست آوردن حق شهروندی اوکراین به خواهش و تمنا افتاده است. یوشچنکو با حمایت آمریکا در اوکراین به قدرت رسید اما هم‌اکنون از صحنه سیاسی این کشور محو شده است. آمریکا عراق را اشغال کرد ولی به اهداف خود در این کشور نرسید. آمریکا بارزانی را قدرتمند کرد تا اهداف منطقه‌ای غرب را تأمین کند اما بارزانی 25 سال سرمایه و زحمت آمریکا را در عرض 48 ساعت از دست داد.

شکست‌های آمریکا در ترکیه

آمریکا در خود ترکیه هم با چندین شکست‌ روبه‌رو شده است. آمریکا با حمایت گسترده از اردوغان و حزب عدالت و توسعه، آن‌ها را در سال 2002 به قدرت رساند اما آن‌ها هم‌اکنون در مقابل آمریکا ایستاده‌اند. آمریکا با همکاری تشکیلات فتح‌الله گولن کودتای 15 جولای 2016 را علیه دولت ترکیه به راه انداخت که با شکست مواجه شد و باعث دور شدن دولت ترکیه از آمریکا شد.

نباید فراموش کرد که ترکیه کشوری است  که جنگ استقلال علیه کشورهای امپریالیسم را تجربه کرده است و مردم این کشور این ویژگی را دارند که به کشورهای امپریالیسم باج نمی‌دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/P7M4rP
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***