تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئیس دفتر منطقه‌ای شمال‌غرب راه، مسکن و شهرسازی:

مصالح ساختمانی فناورانه راهی برای مقاوم سازی ساختمان‌ها است/ تاکیر بر آئین نامه‌ ۲۸۰۰ زلزله بر استانداردسازی ساختمان‌ها

رئیس دفتر منطقه‌ای شمال‌غرب راه، مسکن و شهرسازی تاکید کرد: مصالح ساختمانی فناورانه راهی برای مقاوم سازی ساختمان ها است.

مصالح ساختمانی فناورانه راهی برای مقاوم سازی ساختمان‌ها است/ تاکیر بر آئین نامه‌ ۲۸۰۰ زلزله بر استانداردسازی ساختمان‌ها

به گزارش ائل  به نقل از واحد خبر پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، یوسف محمدزاده در بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدیrinotex2017 اظهار کرد: بحث نوآوری و فناوری در حوزه‎ی مصالح ساختمانی و راهسازی بر پایه‎ی تاکید اسناد بالا دستی، اخیرا مورد توجه دولت و وزرات راه و شهرسازی قرار گرفته است. همچنین در قانون برنامه‌ی ششم توسعه کشور‌، سند چشم انداز توسعه‎ 1404 کشور و آئین نامه‌ 2800 زلزله بر استانداردسازی ساختمان‌ها تاکید بسیاری شده است که برای عملیاتی شدن آن  برنامه‌های زیادی ناظر بر آگاهی بخشی در بین عوامل اجرایی تدوین شده است. این عوامل شامل دولت، مالکان و سازندگان و نیز دستگاه‌های حمایتی و سیاست گذار می شود.

وی افزود: در چنین شرایطی گذار از حالت سنتی به سمت صنعتی شدن از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محمدزاده  با اشاره به مزایای صنعتی شدن روند ساختمان سازی گفت: ایمن سازی ساختمان ها، کاهش هزینه ی قیمت تمام شده ی محصول، افزایش ضریب ایمنی از جمله مزایایی است که در قالب مقاوم سازی و استفاده از فناوری ها تحقق می یابد.

وی بیان کرد: دفتر منطقه ای شمالغرب مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی کشور با توجه به رسالت خود تلاش دارد در راستای آگاهی بخشی و فرهنگ سازی استفاده از فناوریهای نوین در ساخت وسازها در خصوص عوامل یک سری اقدامات نرم افزاری انجام دهد که برگزاری نمایشگاه های تخصصی از جمله همین نمایشگاه  یکی از مصادیق اینگونه اقدامات به شمار می رود.

محمدزاده افزود: در این راستا، گروه های هدف اعم از فناوران، شرکت‌های تولید محصولات نوآورانه و مصرف کنندگان فناوری های نوین در حوزه ی ساختمان را به منظور تهیه بانک اطلاعات در دست شناسایی داریم.

محمدزاده عنوان کرد: زون تخصصی مصالح ساختمانی اولین بار در نمایشگاه نوآوری و فن آوری ربع رشیدی تبریز برپا شده است که  حضور شرکت های دانش بنیان بخشی از فعالیت آن به شمارمی رود. همچنین این زون تخصصی فرصتی برای  توسعه وتجاری سازی فن اوریهای نوین و جذب سرمایه گذار  فراهم شده است.

وی با تاکید بر نقش سازمان‌های حمایتی در پشتیبانی از طرح های فناورانه گفت: ارگان های دولتی سیاست گذار مثل وزارت راه و شهرسازی با حمایت از شرکت های فناور ودانش بنیان می توانند راه را برای تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناورانه هموار کنند.

محمدزاده خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه حدود 50 طرح ثبت نام کرده بودند که ۳۴ مورد آن ها در بخش توسعه وتجاری سازی و بقیه در بخش فروش محصولات دانش بنیان حضور دارند. در بین طرح‌های حاضر نیز بخش مصالح ساختمانی با رویکرد استاندارد سازی و حرکت به سمت رعایت ملاحظات زیست  محیطی و ایمنی دارای بیشترین فراوانی بوده و قرار است در جریان برگزاری نمایشگاه از دو طرح به صورت نمادین رونمایی شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/UsLhCA
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***