تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تراکتورسازی تبریز قهرمان جام شهدا شد

تیم تراکتورسازی تبریز ۳۵ سال پیش قهرمان مسابقات جام شهدا شد.

تراکتورسازی تبریز قهرمان جام شهدا شد

به گزارش ائل،  تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز عصر امروز در فینال مسابقات جام شهدا به مصاف تیم سایپای البرز رفته و با برتری سه بر صفر به مقام قهرمانی رسید.

دقیقاً 35 سال پیش تیم تراکتورسازی تبریز در جام شهدا که با حضور 5 تیم برگزار شد به عنوان قهرمانی دست یافت.

به مناسبت مسابقات جام شهدا گزارشی از این رقابت‌ها که 31 سال پیش برگزار شده بود، تهیه شده است.

 

مسابقات جام شهدا سال 1361

سال 1361 باشگاه تراکتورسازی تبریز میزبان مسابقات جام شهدا با حضور 5 تیم تراکتورسازی تبریز، ماشین سازی تبریز، دارایی قزوین، استقلال اصفهان و شاهین مسجد‌سلیمان بود.

این مسابقات در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی و به صورت دوره‌ای برگزار شده  تمام تیم‌های با یکدیگر بازی کردند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تعطیلی جام تخت جمشید مدت‌ها بود که مسابقات فوتبال در تبریز بین تیم‌ها باشگاهی به صورت دوستانه انجام می‌شد و برگزاری این مسابقات به صورت تورنمنت و با حضور چند تیم از شهرهای دیگر با استقبال شدید هواداران تبریزی همراه شده و در تمامی بازی‌های ورزشگاه تراکتورسازی تقریباً مملو از تماشاگر بود.

نتایج روز اول:

تراکتورسازی 4 – شاهین مسجد سلیمان 3

ماشین سازی 3- استقلال اصفهان صفر

نتایج روز دوم:

استقلال اصفهان 2- شاهین مسجد سلیمان 2

تراکتورسازی تبریز 1 – دارایی قزوین 1

نتایج روز سوم:

ماشین سازی تبریز 3- شاهین مسجد سلیمان صفر

دارایی قزوین 2 – استقلال اصفهان صفر

نتایج روز چهارم:

ماشین سازی 3 – دارایی قزوین 3

تراکتورسازی تبریز 5 – استقلال اصفهان 1

نتایج روز پنجم:

دارایی قزوین 3- شاهین مسجد سلیمان 2

تراکتورسازی تبریز 2- ماشین سازی تبریز 2

تحلیل بازی‌ها:

هر سه تیم تراکتورسازی تبریز، ماشین سازی تبریز و دارایی قزوین در این مسابقات صاحب 2 پیروزی و 2 تساوی شدند که تراکتورسازی با تفاضل گل بهتر به قهرمانی دست یافته و تیم‌های ماشین سازی تبریز و دارایی قزوین دوم و سوم شدند.

البته ماشین سازی در روز چهارم در بازی با تیم قزوین 3 بر صفر پیش افتاده و گام بزرگی برای قهرمانی برداشته بود که قزوینی‌ها توانستند بازی را به تساوی کشانده و تا شانس قهرمانی به تیم تراکتورسازی برسد.

در بازی تراکتورسازی با ماشین سازی که آخرین بازی مسابقات بود هر تیمی که به پیروزی می‌رسید، قهرمان می‌شد و تساوی نیز به نفع تراکتورسازی بود که این بازی در نهایت با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافته  تراکتورسازی قهرمان شد.

در این بازی هر 2 گل تیم ماشین سازی را سید محمد علوی به ثمر رسانده و گل‌های تراکتورسازی توسط اکبر سوزنده و علی مروتی به ثمر رسید.

حسن صادقیان که پیراهن تیم تراکتورسازی را برتن داشت با 6 گل زده آقای گل این مسابقات شناخته شد.

برگزارکننده این مسابقات باشگاه تراکتورسازی و سرپرستی رقابت‌ها با احمد رزمی، حسن آذرنیا و شفیعی بود.

جوایز مسابقات هم توسط شهابی رئیس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌شرقی و اسکندری رئیس فنی اداره تربیت بدنی آذربایجان‌شرقی توزیع شد.

آذرنیا: تیم فوتبال تراکتورسازی شاخه‌ای از روابط عمومی بود

حسن آذرنیا در مورد این مسابقات اظهار داشت: این رقابت‌ها زمانی برگزار شد که مسابقات کشوری تقریباً تعطیل بود و با استقبال بسیار خوبی همراه شده و در سال‌های بعدی ما به مسجد سلیمان و اصفهان رفتیم و با تیم‌هایی که در این مسابقات حضور یافته بودند بازی‌های دوستانه برگزار کردیم.

وی گفت: در آن زمان تیم فوتبال تراکتورسازی زیر نظر روابط عمومی باشگاه بوده و در واقع تیم فوتبال شاخه‌ای از روابط عمومی بوده و هنوز باشگاه به صورت مستقل نشده بود.

آذرنیا گفت: آقای شفیعی به عنوان مدیر باشگاه از طرف روابط عمومی و من برای برگزاری مسابقات انتخاب شده بودیم که این مسابقات در نظم و کیفیت مطلوبی برگزار شد.

اسامی تیم تراکتورسازی:

ایوب ذوالفقاری، مهدی نوع بشر، مرحوم حسن صادقیان، ستار نوبری، مرحوم ابراهیم ادهمی، اصغر اعتباری، مقصود باقری، اکبر سوزنده، مسعود طالبی، رحیم هادی، جلال صدیق احمدی، علی مروتی، جواد صدیق احمدی

سرمربی: هدایت مهابادپور

اسامی تیم ماشین سازی تبریز:

قادر دانش‌مهر، غلامرضا باغ‌آبادی، محمد قربانی، حسین قوی‌فکر، جواد آوندی، مجید علی باغبانی، رحیم مه‌نمای اقدیم، یعقوب گلشنی، مجید عبدالرحمانی، محمد ذریه، علی علی‌پور، امیر داداش‌ضیایی، سید‌محمد علوی

سرمربی: علی پورحامد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/6mqQhZ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***