تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد؛

رشد ۱۷ درصدی کشف مواد مخدر در آذربایجان‌‌شرقی/ آلودگی اهالی روستایی در مراغه به مواد مخدر

نصرتی گفت: در هفت ماهه سال جاری یک هزار و ۲۲۱ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده است که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

رشد ۱۷ درصدی کشف مواد مخدر در آذربایجان‌‌شرقی/ آلودگی اهالی روستایی در مراغه به مواد مخدر

به گزارش ائل، محمدعلی نصرتی ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌‌شرقی با اشاره به رشد 17 درصدی کشف مواد مخدر اظهار کرد: در هفت ماهه سال جاری یک هزار و 221 کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده است که در بین آن‌ها هشترود با 32 کیلوگرم، مراغه با 160 کیلوگرم ماده مخدر گل، بستان آباد 32 کیلوگرم تریاک و بناب با 35 کیلوگرم حشیش در صدر کشفیات بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت 12 هزار و 32 نفر در این رابطه دستگیر شده‌‌اند که از بین آنها 9 هزار و 101 نفر مصرف کننده و باقی از قاچاقچیان، تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر بوده‌‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌‌شرقی با اشاره به پاکسازی 587 نقطه شهر توسط نیروی انتظامی تاکید کرد: با همکاری پلیس فرودگاه در موسم حج امسال هیچ مورد دستگیری در فرودگاه‌‌های عربستان نداشتیم که این مساله جای امیدواری دارد.

وی افزود: 51 هزار و 137 نفر پذیرش معتاد داشته‌‌ایم که 97 درصد آنان را مردان و 3 درصد باقی مانده را زنان تشکیل می‌دهند که از میان آنها 64 نفر از معتادین با بیماری‌‌های خاص نیز شناسایی شده‌‌اند که جمع آوری این معتادین در کاهش جمعیت معتادین استان نقش به سزایی داشته است.

نصرتی در خصوص آلودگی یکی از روستاهای شهرستان مراغه به مواد مخدر و گزارش آن به مقام معظم رهبری نیز تصریح کرد: دستوراتی به نیروی انتظامی کشور ابلاغ و جمع بندی صورت گرفته است اما در کنار اقدامات نیروی انتظامی بایستی اقدامات فرهنگی و اقتصادی صورت گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/GqubjC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***