تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیرکل تعزیرات آذربایجان شرقی:

اصناف بر اخلاق و فقه کسب و کار بیشتر توجه کنند

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: در فقه اسلام پس از عبادت به موضوع معامله و مکاسب تاکید زیادی شده و اصناف استان باید بر اخلاق و فقه کسب و کار بیشتر توجه کنند.

اصناف بر اخلاق و فقه کسب و کار بیشتر توجه کنند

به گزارش ائل به نقل از ایرنا، سیداحد یوزباشی در آئین تجلیل از اصناف مقید به قوانین و مقررات و اخلاق استان افزود: دید و نگاه اصناف کشور ما نسبت به کسب روزی حلال و رعایت قواعد دینی و قوانین و مقررات جامعه حوزه فعالیت صنفی باید متفاوت از دیگران باشد.
وی با بیان اینکه اولویت این اداره کل در حوزه نظام صنفی پیشگیری از بروز تخلفات است، اظهار کرد: نگرش سازمان تعزیرات حکومتی متکی بر انجام اقدام های پیشگیرانه بجای برخوردهای تعزیراتی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: با توجه به فعالیت های روزمره افراد جامعه در حوزه صنفی و درگیری با مسائل اقتصادی، وجود نظم و انضباط در این حوزه ضروری بوده و باید از سوی مردم و اصناف رعایت شود.
یوزباشی با تاکید بر اهمیت نظارت در حوزه کالاهای اساسی مردم ادامه داد: اتاق اصناف باید در کنار ارایه آموزش های لازم به اصناف در خصوص قوانین و مقررات صنفی آنان را در مورد بحث های شرعی کسب روزی حلال آگاه کند.
وی گفت: آگاه نبودن اصناف از قوانین و مقررات صنفی و مسائل شرعی موجب بروز مشکلات در سطح جامعه می شود.
یوزباشی جلب رضایت مردم را موجب جلب رضایت خداوند دانست و از اصناف استان خواست برای جلب رضایت مردم تلاش کنند.
در این آئین از سید حبیب هاشمی از صنف موزائیک سازان و سنگبران، سید احمد باحجب محمدی از صنف آجیل و خشکبار، سیدباقر حمیدی از صنف ابزار فروشان، احد هریسچیان از صنف فرش فروشان، ابراهیم ریحانی میران از صنف درودگران و مبل فروشان و سید حسین باحجب محمدی از صنف بنکداران و مواد غذایی به عنوان نمایندگان اصناف مقید به قوانین و مقررات و اخلاق تجلیل شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/91vX2U
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***