تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

شهردار تبریز عنوان کرد؛

پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی

شهردار تبریز با اشاره به این که صیانت از معماری اصیل ایرانی و آذری، از نیازهای مهم شهر تبریز است، گفت: پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی است.

پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی شهرداری آذربایجان شرقی، ایرج‌‌شهین‌باهر در بازدید از طرح پیاده‌راه و احیای جداره‌های مغازه‌های سنگی با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح داش‌ماغازلار، با همکاری کارشناسان میراث فرهنگی و پس از مطالعات اساسی، عملیاتی شده و با توجه به موقعیت طرح در محدوده مرکزی شهر، گام ارزشمندی در حفاظت از معماری اصیل تاریخی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: پیاده‌راه معروف داش‌ماغازالار، از مسیرهای تاریخی است که پیش‌تر به ثبت ملی نیز رسیده است؛ با این حال، برخی نابسامانی‌ها، زواید بصری، حفاری‌ها و انشعابات پراکنده، موجب مخدوش‌شدن چهره کلی این بافت تاریخی شده است.

شهردار تبریز اضافه کرد: شهرداری منطقه ۴ تبریز، به منظور جبران همین نابسامانی، با اجرای مطالعات معماری، سامان‌دهی و احیای جداره‌ها را در این مسیر ۲۰۰ متری آغاز کرده است.

شهین‌باهر بر لزوم تسریع در اجرای پروژه با حفظ شاخص‌های فنی و کیفی تاکید کرد و افزود: طرح، مطابق زمان‌بندی ارائه‌شده، تا دی ماه مصادف با آغاز برنامه‌های گردشگری ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد.

شهردار تبریز با قدردانی از همکاری اصناف و مغازه‌داران این پیاده‌راه اظهار داشت: علاوه‌ بر دستاوردهای تاریخی و فرهنگی پروژه، پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح، دست‌کم ۲۰ درصد ارزش افزوده این محور را افزایش دهد؛ همین امر، می‌تواند یک انگیزه مضاعف برای همکاری اصناف محترم داش‌ماغازالار در حفظ و نگهداری پروژه باشد.

وی همچنین در این بازدید، از مدیریت فنی و عوامل اجرایی پروژه نیز قدردانی کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ZKj5ei
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***