تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

واعظ تبریزی:

سیره عملی امام حسین(ع) محدود به یک دین و مذهب نیست/پیروی از سیره امام حسین(ع) نجات‌بخش است

واعظ تبریزی گفت: سراسر زندگی امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا برای جامعه انسانی نجات‌بخش از هر گونه مسیر انحرافی به حرکت به سمت مسیر حق است.

سیره عملی امام حسین(ع) محدود به یک دین و مذهب نیست/پیروی از سیره امام حسین(ع) نجات‌بخش است

به گزارش ائل به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی بلاغی‌مبین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز در مصلای امام خمینی( ره) این شهر اظهار داشت: امام حسین(ع) دارای شخصیتی عظیم است و شاید بتوان گفت تنها شخصی است که همه نسبت به ایشان عشق و محبت دارند.

وی با بیان اینکه عمر دنیوی امام حسین(ع) کوتاه بود ولی عظمت و برکت آن بسیار بزرگ بود،گفت: عظمتی که امروزه امام حسین(ع) دارد برجسته و قابل تامل است.

واعظ تبریزی با اشاره به عزاداری ادیان مختلف در ایران برای امام حسین(ع)، تصریح کرد: در عزاداری سیدالشهدا زرتشتیان هم حضور داشتند و معتقد بودند که ایشان مختص مسلمانان نیست بلکه برای هر فردی معتقد به آزادی است از این رو باید عزاداری امام حسین(ع) را به جای آورد.

وی اذعان داشت: در طرح پیاده‌روی اربعین مسیحیان و اهل سنت‌ زیادی حضور داشتند که معتقد بودند مانند امام حسین(ع) در هیچ دین و مذهبی وجود ندارد.

بلاغی، سیره عملی، اخلاقی، تقوا، مروت و جوانمردی، زهد و تقوای امام حسین(ع) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: همه امام حسین(ع) را غالباً با عاشورا می‌شناسند در حالی که باید خصوصیات رفتاری و کرداری ایشان را که لازمه وضعیت حال جامعه است را مطرح کرد تا برای عملیاتی کردن آن در جامعه تلاش شود.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) دارای خصوصیات آزادگی است و سفینه نجات برای مردم است و خصوصیات رفتاری ایشان انقلابی بوده و محدود به یک دین و مذهب نیست.

این عالم تبریزی با تاکید به اینکه تواضع، مهربانی، خوش‌خلقی از صفات بارز امام حسین(ع) است، ادامه داد: اگر دنبال راه سعادت و نجات هستیم باید به درستی دست اهل بیت(ع) را گرفته و تمام اعمال و شئونات اسلامی به تأسی از اهل بیت(ع) امجام شود،امام حسین(ع) را فقط در محرم خلاصه نکنیم و بعد از یک ماه عزاداری به کل فراموش شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/g1JjYu
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***