تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ایجاد قطب مهمی در جهان با تشکیل کنسرسیوم چهارجانبه ایران و روسیه و آذربایجان و ترکیه

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب و توسعه ترانزیت کالا و مسافر می‌تواند باعث افزایش همکاری‌ها شده و این کشورها را به قطب مهمی در جهان مبدل کند.

ایجاد قطب مهمی در جهان با تشکیل کنسرسیوم چهارجانبه ایران و روسیه و آذربایجان و ترکیه

به گزارش ائل به نقل از خانه ملت،  محمدحسین فرهنگی، با اشاره به اجلاس اخیر ایران، روسیه و آذربایجان و با بیان اینکه آمریکا با تحرکات اخیر خود خیزی برای آسیب به جمهوری اسلامی برداشت، گفت: آثار این اقدامات حاکی از نتیجه عکس این تصمیم است لذا اگر کشورهایی مثل روسیه و آذربایجان و حتی ترکیه بتوانند یک کنسرسیوم چهارجانبه در حوزه های ارزی، اقتصادی، صادرات، واردات و رفاهی تشیکل داده و همکاری کنند، می توانند قطب مهمی در جهان باشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: یکی از اراده های جدی آمریکایی ها غالب کردن ارز خودشان است لذا همکاری های منطقه ای ارزی می تواند نقش دلار را به حداقل برساند.

وی افزود: از سوی دیگر تأثیرگذاری های زیادی را می توان در همکاری های ایران، روسیه و آذربایجان دید که از جمله آنها توسعه ترانزیت کالا و مسافر از طریق ریل و جاده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا باید آزادراهی که از تبریز به باکو صحبت آن بود برقرار شود یا مسیر آستارا از طریق ریلی بتواند به شبکه آذربایجان و از آنجا به شبکه مهم روسیه متصل شود ضمن اینکه کریدور شمال-جنوب از مسیر چابهار به سنت پترزبورگ از گذشته های دور برای روسیه اهمیت حیاتی داشته و برقراری آن می تواند کشورمان را به چهره دیگری از جنب و جوش های اقتصادی تبدیل کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/atTA58
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***