تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز:

۷۸ میلیارد تومان از دولت طلب داریم/پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان مالیات در استان توسط پالایشگاه تبریز

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز به تهاتر برخی از محصولات این پالایشگاه در قبال تحویل نفت خام به این شرکت اشاره کرد و گفت: در قبال تحویل غیر تعهدی و غیر موظفی خوراک قیر به نمایندگان ارگان‌های ذینفع از جمله اداره راه ۷۸ میلیارد تومان از دولت طلب داریم.

۷۸ میلیارد تومان از دولت طلب داریم/پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان مالیات در استان توسط پالایشگاه تبریز

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی پالایشگاه تبریز،غلامرضا باقری‌دیزج در بازدید استاندار آذربایجان‌شرقی از طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری پالایشگاه نفت تبریز با اشاره به اینکه پالایشگاه تبریز از بابت همجواری با روستا و توسعه یافتن حریم آنها با مشکل مواجه شده است اظهار کرد: وسعت این پالایشگاه بیش از 150 هکتار است که اکنون 15 واحد فرآوری در این پالایشگاه فعال است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید پالایشگاه تبریز 110 هزار بشکه در روز است افزود: این شرکت در سال 91 خصوصی سازی شد که قبل از خصوصی سازی 8 نوع محصول و بعد از آن تا به امروز 13 نوع محصول تولید می کنیم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز به تهاتر برخی از محصولات این پالایشگاه در قبال تحویل نفت خام به این شرکت اشاره کرد و گفت: در قبال تحویل غیر تعهدی و غیر موظفی خوراک قیر به نمایندگان ارگان‌های ذینفع از جمله اداره راه  78 میلیارد تومان از دولت طلب داریم که  متاسفانه بعضا از طرف تحویل گیرندگان این محصول به جهت عدم آگاهی دقیق از قانون بودجه پالایشگاه تبریز  بدهکار معرفی می شود.

وی افزود: از سال 92 تا سال 95 حدود  450 میلیارد تومان مالیات در استان پرداخت کرده ایم و با حمایت بیشتر و افزایش سود، می توانیم بیش از این در پرداخت مالیات استان سهیم باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه 70 شرکت قطعات پالایشگاه تبریز را تامین می کنند، افزود: تلاش می کنیم قطعه سازان و صنعت استان را تقویت کنیم و به تولید داخلی کمک کنیم.

باقری افزایش بهره وری و تنوع بخشی محصولات را در این پالایشگاه مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش می کنیم هر سال 30 درصد به تنوع محصولات خود اضافه کنیم.

وی گرانول سازی گوگرد و بازیافت گازهای مشعل را از اقدامات برجسته زیست محیطی پالایشگاه برشمرد و افزود: اغلب کارهای ما زیست محیطی است و به زودی پایش آنلاین هوای محیطی نیز بصورت کامل برای کل کوره ها و هوای محیط راه اندازی می شود.

وی از انعقاد قرارداد 1.6 میلیارد یورویی برای توسعه پالایشگاه تبریز و تبدیل مازوت به محصولات با ارزش افزوده خبر داد و گفت: به جرات می‌گویم که کارهای توسعه‌ای که در دو سه سال آینده در پالایشگاه انجام می‌شود، برابر با 40 سال گذشته خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/gYU22R
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***