تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاندار تاکید کرد:

لزوم استفاده از مشاوران متخصص و الگوهای مناسب در عمران و اشتغال روستایی

استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم استفاده از نظرات مشاورین متخصص و الگوهای موفق و مناسب در زمینه عمران و اشتغال روستایی تاکید کرد.

لزوم استفاده از مشاوران متخصص و الگوهای مناسب در عمران و اشتغال روستایی

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان با اشاره به بخشی از اقدامات مهم و ارزنده مسئولان در روستاها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر باید به موضوعاتی همچون اشتغال پایدار روستایی، سرمایه گذاری و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با اتخاذ تدابیر مناسب و ارتقای سطح رفاه زندگی روستاییان و عشایر بیش از پیش توجه کرد.

 وی از تصویب 1.5 میلیادرد تومان در قانون بودجه سالجاری برای اشتغال روستایی خبر داد و عنوان کرد: مسئولان استانی و متولیان این حوزه، نهایت تلاش لازم برای بهره مندی هرچه بیشتر روستاییان از این تسهیلات را به کار گیرند.

 وی همچنین از برخی دستگاه های اجرایی همچون اداره کل صنعت، معدن، تجارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست که برنامه های عملیاتی خود در زمینه اشتغال روستایی را در جلسات آتی ارائه کنند.

 اتخاذ تصمیمات در زمینه اشتغال روستایی بر اساس نظرات کارشناسان خارجی، استفاده از تجارب و الگوهای موفق دیگر کشورها در زمینه اشتغال روستایی، رعایت ضوابط زیست محیطی در تمامی فعالیت های صنعتی و ... نزدیک روستاها و ... از دیگر موضوعاتی بود که خدابخش در این جلسه به آن ها تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه تعدادی از مدیران کل و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان نظرات و دیدگاه های خود در این زمینه پرداختند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/U5gBH2
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***