تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

احداث خط لوله انتقال سوخت تبریز- سلماس- خوی

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت شمالغرب کشوراز احداث خط لوله انتقال سوخت تبریز-سلماس- خوی خبرداد.

احداث خط لوله انتقال سوخت تبریز- سلماس- خوی

به گزارش ائل به نقل از باشگاه خبرنگاران ، الماس پورزاهدی مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت شمالغرب کشور در نشست خبری با رسانه‌های استان گفت: احداث خط لوله «تبریز-سلماس-خوی» در دستور کار قرار دارد که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی با افتتاح این خط، سوخت مورد نیاز این منطقه را از طریق خطوط لوله تامین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه محور مطالبات مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر اقتصاد مقاومتی بوده است اظهار کرد: توسعه به معنی رفاه مردم و تحول در اقتصاد است که ظرفیت‌های کشور در قالب اقتصاد مقاومتی می‌تواند شکوفا شود و باید در محور اقدامات کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از جنگ نرم و سخت نتیجه نگرفته و به دنبال جنگ اقتصادی است افزود: اگر ایران این برهه تاریخی را با موفقیت و شکوفایی اقتصاد رد کند، دیگر مانعی برای توسعه نخواهد بود و شرکت نفت هم تلاش می‌کند سهم خود را در این زمینه به خوبی اجرا کند.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت شمالغرب کشور با بیان اینکه این شرکت بیش از 50 سال سابقه فعالیت دارد گفت: این شرکت در 4 استان شمالغرب از طریق نزدیک به 2 هزار کیلومتر خطوط لوله خود نفت خام، بنزین، نفت سفید و مواد اولیه پتروشیمی را تامین می‌کند.

وی ادامه داد: بیش از 115 هزار بشکه معادل 18 میلیون لیتر نفت خام پالایشگاه را در روز با خط 16 اینچ تامین می‌کنیم و محصول نهایی فرآورده های نفتی را در خطوط لوله به شرکت‌های منطقه ارسال می‌کنیم.

پورزاهدی حوزه عملیاتی خطوط لوله شمالغرب را استان‌های البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی برای تامین سوخت و خوراک پالایشگاه و پتروشیمی عنوان کرد و ابراز داشت: احداث خط لوله «تبریز-سلماس-خوی» در دستور کار قرار دارد که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی با افتتاح این خط، سوخت مورد نیاز این منطقه را از طریق خطوط لوله تامین خواهیم کرد.

وی گفت: این خط لوله 14 اینچی به طول 280 کیلومتر از شمال دریاچه ارومیه تا مرز منقل می‌شود تا با افزایش تولید نفت و فرآوری آن در کشور، از خام فروشی بکاهیم و فروش فرآورده‌های نفتی با ارزش افزوده را افزایش دهیم که ممکن است از این خط لوله برای صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای آسیای میانه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت شمالغرب کشور با بیان اینکه دنیا اکنون از خطوط لوله به دلیل ایمنی، ارزانی و سهولت استفاده می‌کند تصریح کرد: اکنون 556 میلیون لیتر ماهیانه نفت خام تحویل پالایشگاه تبریز می‌دهیم که معادل حرکت ماهانه بیش از 600 تریلی سوخت رسان در جاده‌های است که می‌تواند خطرات زیادی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه شرکت نفت از نظر مخابراتی هم مستقل است ابراز داشت: به خاطر ماموریت حساس پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و شرکت‌های نفتی از مخابرات مستقل استفاده می‌کنیم که با ضریب اطمینان 99.99 درصد شبکه رادیویی و تلفنی، تامین ارتباط سیستم جامع نفت، ارتباطات تصویری راه دور و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/BTBBBZ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***