تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بازتاب های حکم جنجالی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال؛

دفاعیات کیانی از یک شوخی که دردسرساز شد / موجی از حمایت های چهره های ورزشی و اجتماعی از کاپیتان تراکتور / تاکید آجورلو بر شفاف سازی حکم سختگیرانه

بدنبال یک حکم جنجالی از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای مهدی کیانی، کاپیتان تراکتورسازی، بازتاب های جالبی صورت گرفت.

دفاعیات کیانی از یک شوخی که دردسرساز شد / موجی از حمایت های چهره های ورزشی و اجتماعی از کاپیتان تراکتور / تاکید آجورلو بر شفاف سازی حکم سختگیرانه

به گزارش ائل، مهدی کیانی و عارف آغاسی دو بازیکن تراکتورسازی هفته گذشته در رختکن تیم باهم درگیری پیدا کردند و همین موضوع منجر به زخمی شدن مدافع جوان تراکتورسازی با چاقویی شد که در دست کیانی قرار داشت.

نقره داغ شدن کاپیتان کیانی

اتفاقات پیش آمده با واکنش سریع کمیته اخلاق مواجه شد و این کمیته رای به محرومیت این دو بازیکن تا اطلاع ثانوی داد تا موضوع را پیگیری کند. مسئولان کمیته اخلاق بعد از شنیدن اظهارات این دو بازیکن و بررسی موضوع، خود را صادر کردند.

بر اساس حکم کمیته اخلاق عارف آغاسی دو ماه محرومیت تعلیقی خواهد داشت، به این صورت که مشکلی برای همراهی تیمش ندارد؛ ولی در صورت تکرار تخلف دو ماه محرومیتش فعال می‌شود.

اما مهدی کیانی نقره داغ شده و از سوی کمیته اخلاق، 6 ماه محرومیت برایش در نظر گرفته شده؛ به این صورت که دو ماه نمی تواند برای تراکتورسازی به میدان برود و 4 ماه محرومیت تعلیقی نیز خواهد داشت. در صورتی که کیانی تخلف دیگری را مرتکب شود، محرومیتش از دو ماه به 6 ماه افزایش می یابد.

همانطور که پیش بینی می شد محرومیت کیانی با توجه به نقش تاثیرگذار او در تراکتورسازی، با واکنش هایی مواجه خواهد شد.

کیانی: من  روی دشمن خود هم چاقو نکشیدم چه برسد روی برادر و هم‌تیمی‌ام

مهدی کیانی در واکنش به این محرومیت سنگینی که کمیته اخلاق برایش در نظر گرفت؛ می گوید: متاسفانه برخی از کاه کوه ساختند و هر اتفاقی افتاد یک شوخی بود که البته به صورت ناخواسته رخ داد.
وی ادامه داد: من اولین‌بار بود که به کمیته اخلاق می‌رفتم، همه جوره با کمیته اخلاق تعامل داشتم و همه چیز را آنطور که رخ داده بود گفتم. جالب اینکه آنها نیز قول‌هایی به من دادند و گفتند مشکلت را حل می‌کنیم؛ اما متاسفانه روی قول‌هایشان نایستادند.

کاپیتان تراکتورسازی تاکید می کند: وقتی آدم کاری را نکرده و بخاطرش محروم می‌شود ناراحتی دارد. من تمام ناراحتی‌ام به خاطر این هواداران است و از آنها ممنونم که اینقدر حمایتم می‌کنند؛ اما چرا باید محروم شوم؟ کاپیتان تیم بزرگی مثل تراکتورسازی در این شرایط سخت به صورت ناخواسته یک اتفاقی را رقم می‌زند و برخی آن را به کمیته اخلاق می‌برند که چه بشود.

وی در خصوص موضوع چاقوکشی توضیح می دهد: من نمی‌دانم بحث چاقوکشی را از کجا آورده‌اند؟ آنهایی که می‌گویند مهدی چاقو از کیفش درآورده بیایند و حرفشان را ثابت کنند. این اتفاق یک شوخی بود که باید درون باشگاه حل می‌شد و نباید به بیرون درز پیدا می‌کرد. جالب است که برخی می‌گویند قمه کشیدم. من در طول زندگی‌ام روی دشمن خود هم چاقو نکشیدم چه برسد روی برادر و هم‌تیمی‌ام. اصلا در شخصیت من این چیزها نیست. دلم به حال یحیی می‌سوزد

کیانی تصریح می کند: من فقط برای هواداران ناراحتم، برای باشگاه ناراحتم و دلم به حال یحیی می‌سوزد.

اعتراض رسمی باشگاه و موجی از حمایت ها

اما بدنبال این موضوع، مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی نیز طی نامه ای به رئیس فدراسیون فوتبال، اعتراض رسمی خود را به این حکم بیان کرد.

متن نامه بشرح ذیل می باشد:


برادر ارجمند جناب آقای مهدی تاج


ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراما پیرو صدور حکم محرومیت دو بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی در فاصله چند ساعت به آغاز مسابقه حساس برابر پیکان موارد ذیل به حضورتان اعلام می‌گردد:

یکم؛ با توجه به برخورد به موقع کمیته انضباطی باشگاه با تخلف صورت گرفته در یکی از تمرینات تیم که یک اتفاق درون تیمی قلمداد می‌شود و پس از اعلام مجازات مقتضى در خصوص تخلف صورت گرفته که جریمه نقدی هر دو بازیکن بوده باید پرسید مسئولان محترم کمیته اخلاق به چه دلیل نسبت به مجازات مجدد نامبردگان آن هم به این شدت اقدام نموده‌اند؟

اتفاق روی داده حاصل یک شوخی نا به جا و نامناسب در تمرین تیم بوده که اعضای کمیته انضباطی باشگاه نیز بر همین اساس در راستاى پایبندى به اصول اخلاقى و به جهت پیشگیری از اتفاقات مشابه اقدام به جریمه و توبیخ خاطیان نمودند اما آیا محرومیت طولانی مدت کاپیتان تیم به این صورت دور از انصاف نیست؟

دوم؛ جنابعالی و همکاران محترمتان در فدراسیون فوتبال از وضعیت و شرایط ویژه باشگاه تراکتورسازی باخبر هستند و با سپری شدن دو پنجره مسدود نقل و انتقالات به خوبی می‌دانید که چه شرایطی برای تیم پیش آمده و اعضای کادر فنی باشگاه با چه کمبودهایی از ناحیه نبود بازیکن مواجه هستند. آیا به راستی در این تصمیم سخت‌گیرانه توجهی به شرایط ویژه تراکتورسازی صورت گرفته و اگر برخی دیگر از باشگاه‌ها نیز دچار چنین موارد مشابهی می‌شدند با همین شدت در خصوص تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌شد؟ تصور بنده این است که کمیته محترم اخلاق بدون توجه به موقعیت ویژه باشگاه تراکتورسازی چنین محرومیت سنگینی را علیه کاپیتان تیم اعلام نموده است.

سوم؛ علاوه بر اعتراض به تصمیم سخت‌گیرانه کمیته اخلاق لازم است توجه ویژه‌ای به زمان صدور و ابلاغ رای صورت پذیرد. درست در فاصله چند ساعت به آغاز مسابقه با تیم فوتبال پیکان، کادر فنی تیم تراکتورسازی که روی دو مهره اصلی تیم خودش با وجود کمبود بازیکن حساب ویژه باز کرده متوجه اعلام حکم سنگین محرومیت می‌شود و طبیعی است که در چنین موقعیت و شرایطی چه وضعیت دشواری برای یافتن بازیکن جایگزین و حفظ تمرکز سایر اعضای تیم پیش می آید. دلیل اعلام این حکم در روز برگزاری یک مسابقه حساس و در فاصله چند ساعت به بازی با توجه به تاثیرات مخربی که بر تیم داشته بر ما پوشیده است و از جنابعالی درخواست می کنم در این خصوص شفاف سازی فرمایید.

در پایان به عنوان متولی فوتبال کشور و به عنوان فردی که مرجع رسیدگی به خواسته‌های اهالی فوتبال محسوب می شوید از جنابعالی درخواست می کنم با جدیت به خواسته‌های خانواده بزرگ تراکتورسازی و میلیون‌ها هوادار پرشور این باشگاه در سراسر کشور رسیدگی نموده و جهت بازنگری در این رای سخت‌گیرانه و غیرمنصفانه دستور اقدام صادر فرمایید چرا که اینگونه اقدامات ذهنیت نادرستی در میان قشر گسترده‌ای از هواداران ایجاد نموده و مطالبه به حق ما در این خصوص تحقق عدالت است.

با تشکر

مصطفی آجورلو

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازى

علاوه بر این موضوع، موجی از حمایت ها از سوی بازیکنان  سابق تراکتور و بازیکنان سایر تیم ها و حتی چهره های اجتماعی و هواداران از کیانی به راه افتاد و همه منتظر تجدید نظر در این حکم جنجالی هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/xEUzRc
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***