تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاندار آذربایجان شرقی:

آموزه‌های دینی و قرآنی، تنها راه درست و منطقی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

استاندار آذربایجان شرقی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی را از اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم عنوان کرد و با تأکید بر استفاده از ظرفیت معنویات و آموزه‌های دینی در این راستا، گفت: پرداختن به موضوع معنویات و آموزه‌های دینی، تنها راه درست، سریع، منطقی و عالمانه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

آموزه‌های دینی و قرآنی، تنها راه درست و منطقی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش ائل ، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در هشتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در مصلای امام خمینی(ره) تبریز، با قدردانی از پرداختن به موضوع آسیب‌های اجتماعی در این اجلاس گفت: اقتصاد مقاومتی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دو سیاست کلی است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان نظام ابلاغ شده است.

وی، مقابله با افزایش آسیب‌های اجتماعی و تحقق کامل اقتصاد مقاومتی را از مهم‌ترین اولویت‌های دولت عنوان کرد و ادامه داد: اگرچه در موضوع مقابله با آسیب‌های اجتماعی برخی علوم غربی مانند روان‌شناسی و علوم اجتماعی، راه‌حل‌های مفید و قابل اجرایی ارائه می‌دهند؛ ولی این علوم از ظرفیت ارزشمندی به نام دین بی‌بهره هستند.

خدابخش با تأکید بر لزوم توجه بیش‌ازپیش روحانیت به موضوع مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گفت: افتخار می‌کنیم که درس دین و اخلاق را در پای منبر روحانیت فراگرفته‌ایم و معتقدیم که کوتاه‌ترین و سریع‌ترین روش مقابله با آسیب‌های اجتماعی، پرداختن به مقوله دین است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، آرامش قلبی را در ذکر و یاد خداوند دانست و ادامه داد: بدون توجه به آموزه‌های قرآن کریم، ایجاد آرامش درونی برای انسان‌ها امکان‌پذیر نیست و معنویت در زندگی اجتماعی و فردی آن‌چنان‌که بایدوشاید وجود نخواهد داشت.

خدابخش با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، به نام دین و تشیع محقق شده است، تصریح کرد: حتی اگر بتوانیم بندبند دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم بدون توجه به آموزه‌های دینی و قرآنی نمی‌توانیم به موفقیت‌های مورد انتظار برسیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/na2Yqx
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***