تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دومین نشست هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی مطرح شد:

راهکار خدابخش برای تامین اعتبارات دستگاه های اجرایی / امام جمعه تبریز: به توسعه اقتصادی ذلت بار تن ندهیم / ابراز تاسف قائم مقام وزیر کشور از کندی خط آهن تبریز - میانه

دومین نشست هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی صبح امروز با حضور هاشمی، قائم مقام وزیر کشور و مسئولین استانی در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

راهکار خدابخش برای تامین اعتبارات دستگاه های اجرایی / امام جمعه تبریز: به توسعه اقتصادی ذلت بار تن ندهیم / ابراز تاسف قائم مقام وزیر کشور از کندی خط آهن تبریز - میانه

به گزارش ائل، دومین نشست هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی صبح امروز با حضور هاشمی، قائم مقام وزیر کشور در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

بهبودی: انتظار گشایش در پسابرجام داشتیم

داوود بهبودى، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزى استان در این مراسم، سند تدبیر و توسعه را راهکاری برای رفع چالش هاى استان عنوان کرده و افزود: بعد از توافق برجام، انتظار گشايش بيشترى براى پيشبرد اهداف خود در سند تدبير توسعه داشتيم.

در ادامه خدابخش، استاندار آذربايجان شرقى تدوين این سند تدبير توسعه استان را اقدام ماندگار جبارزاده، استاندار سابق عنوان کرده و افزود: این سند، نقشه راه توسعه استان است اما بازنگرى در آن ضرورى است.

وی در ادامه ایجاد  بخشی به نام "تامين مالى" در دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات اعتبارات بودجه ها را خواستار شده و گفت: مسئولان دستگاه ها باید به فكر جذب منابع مالى از بخش هاى غير دولتي باشند.

تاکید حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم بر حمایت از محرومان

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این جلسه هم اندیشی با بیان اینکه تن به هرگونه توسعه اقتصادى ذلت بار نمی دهیم؛ افزود: رشد اخلاقی باید در توسعه استان بايد مورد توجه قرار گيرد.

وی ضمن تاکید بر گسترش عدالت اجتماعى و حمايت از محرومان توسط مدیران استان، خاطر نشان کرد: هر گونه توسعه بايد منجر به استقلال در حوزه هاى مختلف از جمله استقلال فرهنگ شود.

هاشمی: چاره ای جز استفاده ار منابع بخش خصوصی نداریم

هاشمى، قائم مقام وزير كشور بعنوان سخنران دیگر این مراسم با بیان اینکه استاندار جدید می تواند نگرش توسعه ای استاندار پیشین را ادامه دهد؛ افزود: برای پروژه ها اگر مردم ورود کنند کارها سریع تر پیش می رود و دولت نمی تواند برای هر موردی منابع تامین کند و چاره ای جز استفاده ار منابع بخش خصوصی نداریم.

وی موفقیت های آذربايجان شرقى را الگویی برای سایر استان ها دانست و گفت: آذرى ها در تمام كشور از موفق ترين تجار هستند.

قائم مقام وزیر کشور سند تدبير توسعه را ظرفيت محورى در كشور توصیف کرده و تصریح کرد: این موضوع از جمله کارهای خوب است و هرکس که بیاید باید آن را به سرانجام برساند.

وی همچنین از کندی پیشرفت پروژه قطار تبریز – میانه ابراز تاسف کرده و اذعان داشت:  این پروژه قرار بود ١٠ سال پيش به بهره بردارى برسد ولى نمي دانم چرا به اینگونه شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/DizadY
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***