تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حجت الاسلام عبدالحمید بنابی در همایش ادبیات عاشورایی عنوان کرد:

در مسیر امام حسین(ع)، خمینی ها و خامنه ای به عرصه آمده اند / در ایام فتنه ۸۸ به دوستان گفتم امام زمان(عج) این نظام را حمایت می کند

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید بنابی در همایش ادبیات عاشورایی در دانشگاه تبریز، ناکامی دشمنان در فتنه ۸۸ را حمایت های امام زمان(عج) دانسته و خاطر نشان کرد: در ایام فتنه ۸۸ در کربلا بودیم و دوستان از من در مورد وضعیت کشور پرسیدند که چه می شود و به آنها گفتم نگران نباشید امام زمان(عج) خودش این نظام را حمایت می کند.

در مسیر امام حسین(ع)، خمینی ها و خامنه ای به عرصه آمده اند / در ایام فتنه ۸۸ به دوستان گفتم  امام زمان(عج) این نظام را حمایت می کند

به گزارش ائل، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید بنابی در همایش ادبیات عاشورایی در دانشگاه تبریز ضمن تاکید بر اهمیت حفظ عاشورا و حماسه حسینی، گفت:  زنده نگهداشتن عَلَم حسینی، زنده نگهداشتن شعایر الهی است و هر خرجی که در راین راه بدهیم؛ حسابش با خدا است.

پیاده روی میلیونی اربعین نماد قدرت شیعه و تدبیر رهبر انقلاب است

وی ادامه داد: اگر این همایش ها و عزاداری ها و زیات ها نباشد؛ یاد و نام امام حسین(ع) فراموش می شود و منجر به فراموشی حماسه عاشورایی می گردد لذا باید در حفظ آن کوشید.

این خطیب تبریزی پیاده روی اربعین حسینی را یکی از عوامل قدرت شیعه بیان کرده و ادامه داد: این راهپیمایی عظیم نجف تا کربلا در ایام اربعین، نتیجه تدبیر مقام معظم رهبری است و قبل از این چند سال اخیر، این پیاده روی بطور محدودی با حضور 100 یا 200 نفر برگزار می شد اما امروز چندین سال است که این حماسه میلیونی برگزار می شود.

علی رغم توطئه های دشمنان، شاهد انتخابات 40 میلیونی بودیم

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، پناهگاه شیعیان جهان است؛ تصریح کرد: علی رغم توطئه ها و بد و بیراه های دشمنان علیه ایران، امسال شاهد حضور ۴۰ میلیونی مردم پای صندوق های رای بودیم و رای و شکوه راهپیمایی های 22 بهمن و روز قدس سال به سال بیشتر می شود.

حجت الاسلام بنابی اذعان داشت: اینها نشان می دهد که در باطن کار نظام اسلامی، هدایت ها و حمایت های امام زمان(عج) وجود دارد و باید ما در مسیر حسینی حرکت کنیم چرا که در مسیر امام حسین(ع)، خمینی ها و خامنه ای به عرصه می آیند.

وی در ادامه ناکامی دشمنان در فتنه 88 را حمایت های امام زمان(عج) دانسته و خاطر نشان کرد: در ایام فتنه 88 در کربلا بودیم و دوستان از من در مورد وضعیت کشور  پرسیدند که چه می شود و به آنها گفتم نگران نباشید امام زمان(عج) خودش این نظام را حمایت می کند.

جنگ با داعش در سوریه از جنگ با صدام مهمتر است

این واعظ تبریزی به لزوم حضور در جبهه مقاومت سوریه و عراق اشاره کرده و بیان داشت: با حضور خودمان در سوریه، جلوی نفوذ دشمن علیه کشور خودمان را می گیریم  و این جنگ مهتر از جنگ با صدام است و اگر جلوی داعش را نگیریم؛  در خیابان های تهران و تبریز باید می جنگیدیم.

گفتنی است سومین دوره همایش بین المللی  ادبیات عاشورایی عصر امروز با حضور مداحان و شعرای کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/qH2SDB
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***