تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دیدار امام جمعه تبریز با رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح شد:

هشدار حجت الاسلام آل هاشم نسبت به بحران دریاچه ارومیه / تاکید پیروزبخت بر استاندارد حلال و تشکیل کمیته حلال در حوزه خوراک و گردشگری / اولین پژوهشکده منطقه ای در تبریز دایر می شود

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر امروز با نیره سادات پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد کشور دیدار و گفتگو کرد.

هشدار حجت الاسلام آل هاشم نسبت به بحران دریاچه ارومیه / تاکید پیروزبخت بر استاندارد حلال و تشکیل کمیته حلال در حوزه خوراک و گردشگری /  اولین پژوهشکده منطقه ای در تبریز دایر می شود

به گزارش ائل، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز ظهر امروز  در دیدار با نیره سادات پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: امروز بحث استاندارد و رعایت الزامات آن خیلی مهم است و باید همکاری های لازم در این خصوص صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر اهمیت رعایت استادارد در بحث زیست محیطی و اشاره به مشکلات دریاچه ارومیه، افزود: امیدواریم سازمان محیط زیست هم به آن توجه جدی داشته باشد؛ چرا که امروز بحران دریاچه ارومیه برای آذربایجان شرقی و استان های همجوار تهدیدآفرین است و این موضوع بطور غیرمستقیم به سازمان است ارتباط دارد و موجب بی نیازی از محصولات خارجی می شویم.

همچنین پیروزبخت در این دیدار با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی و فصل الخطاب خواندن آن در خصوص استانداردسازی محصولات داخلی، گفت: این موضع فرصتی برای سازمان شد تا راه نوینی را پیش بگیرد و راه سابق را دنبال نکند و  بعد از آن سیاست ها از رویکرد سنتی فاصله گرفته و به رویکرد جدید روی آوردیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با تاکید بر اینکه استانداردهای احصایی سازمان را با استانداردهای تولید کنندگان تطبیق می دهیم؛ خاطر نشان کرد: ما خودمان را حامی مردم می دانیم و این موضوع را حق الناس می دانیم.

وی از دایر کردن اولین پژوهشکده منطقه ای در تبریز خبر داده و افزود: آذربایجان شرقی به جهت اهمیتی که دارد در آن به عنوان پایلوت استانداردی در هر زمینه ای وجود دارد.

پیروزبخت ضمن اشاره به اهمیت موضوع حلال بودن محصولات، بیان کرد: اگر زودتر به استاندارد حلال می رسیدیم اکنون درآمد زیادی در این حوزه صورت می گرفت.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه استاندارد حلال، گفت: کارهای خوبی در این حوزه انجام گرفته و چهار کمیته حلال در حوزه های خوراک و گردشگری و... تشکیل یافته و در حال اجرا است.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با اذعان به اینکه استاندارد مدتی مغفول مانده بود؛ اظهار داشت: شاید به دلیل تحریم ها، این موضوع رخ داده بود و تولید کننده ها تقاضای همکاری بیشتر با ارائه محصولات خود داشتند و اکنون نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولین هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/i17voF
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***