تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فعال عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

۱۰۰ خانواده زلزله زده شربیانی هنوز ساماندهی نشده اند/ از اقدام جهادی مسئولین ناامید شده ایم، مردم کمک کنند

رضایی گفت: متاسفانه با گذشت قریب به ۲ ماه از وقوع زلزله شربیان ، بیش از ۱۰۰ خانواده هنوز ساماندهی نشده اند و در چادر به سر می برند و این در حالی است که نیمی از آنها از قبل نیز بضاعت مالی مناسبی نداشتند.

۱۰۰ خانواده زلزله زده شربیانی هنوز ساماندهی نشده اند/ از اقدام جهادی مسئولین ناامید شده ایم، مردم کمک کنند

محمد حسن رضایی در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به زلزله اخیر شهرستان سراب اظهار کرد: متاسفانه حدود 50 روز پیش زلزله ای باعث ویران شدن تعداد زیادی از منازل مسکونی اهالی منطقه شربیان سراب گردید ولی هنوز تعدادی قابل توجی از زلزله زدگان ساماندهی نشده اند که دلیل آن به زعم حقیر، محرومیت رسانه ای مردم این منطقه است.

وی افزود: طبق اطلاعاتی که بنده دریافت کرده ام، هنوز بیش از 100 خانواده زلزله زده ساماندهی نشده و در چادر به سر می برند که از بین آنها نیز قریب به 60 خانواده به دلیل عدم بضاعت مالی تحت پوشش نهاد های حمایتی بوده اند!

رضایی خاطر نشان کرد: این آمار نشان می دهد اگر بطور میانگین هر خانوار را 4 نفر در نظر بگیریم، هنوز فریب به 400 نفر از هم وطنانمان به هیچ عنوان سرپناه گرمی نداشته و در چادر به سر می برند و با توجه به آب و هوای بسیار سرد آن منطقه،  این مورد در صورت عدم رسیدگی می تواند فاجعه ایجاد کند که نمونه کوچکش را در سرمای مقطعی اخیر استان دیدیم!

این فعال دانشجویی ضمن انتقاد از دستگاه های مسئول و ستاد بحران گفت: به نظر بنده دستگاه های دولتی از ابتدا به این موضوع کم توجه بوده اند و حضور نماینده ولی فقیه در استان و فرماندهان سپاه قبل از بسیاری از مسئولین دولتی در مناطق زلزله زده ( که انتقادات مردمی و رسانه ای را بر انگیخت ) دلیلی بر این ماجراست.

وی با اشاره به عدم تامین نیاز های اولیه مردم ساماندهی نشده گفت: طبق گزارش هایی که دریافت کرده ام، نیاز اصلی مردم شربیان در مقطع کنونی پتو،  لباس گرم ، لوازم گرمایشی و امثالهم است و این بسیار شرم آور است که بعد دو ماه از زلزله مردم هنوز این مشکلات را داشته باشند!

رضایی خاطر نشان کرد : البته منکر زحمات عزیزانی که بدون منت خدماتی را به مردم مظلوم این منطقه ارائه میدهند نیستیم و اخبار تلاش خالصانه نهاد هایی چون هلال احمر و بسیج را دریافت میکنیم و دست این عزیزان را از دور میبوسیم! ولی با توجه به شرایط منطقه انتظار داشتیم مردم زلزله زده حداقل در کانکس اسکان داده شوند نه اینکه در سرما در چادر حتی پتو هم نداشته باشند!

این عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی در پایان گفت: با نا امیدی از اقدام جهادی مسئولین، دانشجویان عدالتخواه وارد موضوع شدند و در حال جمع آوری کمک های مردمی برای تحویل به عزیزان زلزله زده هستیم که از مردم میخواهیم ما را در این امر یاری کنند.

جمع آوری کمک های مردمی برای رسیدگی به وضع زلزله زدگان شربیان سراب

چندی پیش زلزله ای نسبتا شدید باعث ویرانی منازل روستائیان منطقه شربیان شهرستان سراب گردید، از آن زمان این عزیزان در چادر های موقت اسکان دارند ولیکن با فرا رسیدن پیش از موعد فصل سرما در این منطقه، مردم زلزله زده به علت در اختیار نداشتن لوازم گرمایشی و لباس های گرم، با چالش و خطرات جدی مواجه شده اند.

در همین راستا دانشجویان عدالتخواه منطقه آذربایجان تصمیم دارند بصورت فوری و جهادی کمک های مردم غیور ایران را به مردم این مناطق برسانند. لذا از تمامی عزیزانی که امکان ارائه کمک های غیر نقدی (مانند پتو ، لباس گرم و ... ) به این عزیزان را دارند تقاضا می شود جهت هماهنگی برای ارسال کمک های خود، با آی دی @mh_rezaei90 هماهنگ شوند.

همچنین عزیزانی که قصد کمک نقدی دارند می توانند کمک های خود را به شماره کارت 6037997138117248 نزد بانک ملی ایران بنام محمد حسن رضایی واریز نموده و ضمن اطلاع دادن به آی دی @mh_rezaei90 ، از نحوه هزینه مبالغ مطلع شوند .


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/uMuuKM
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***