تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از جزئیات شایعه خودکشی دانشجوی دختر در دانشگاه تبریز:

خوراک رسانه ای به قیمت معامله با جان و آبروی انسان / وخیم تر شدن حال روحی دانشجوی مقید در نتیجه غیرواقعی جلوه دادن خبر / خودکشی در کار نبود

عصر دیروز خبری در رسانه ها مبنی بر خودکشی دانشجوی دختر در دانشگاه تبریز منتشر و سریع دست به دست شد و منجر به بروز تنش و نگرانی در فضای دانشگاه تبریز گردید که غیرواقعی جلوه دادن خبر منجر به وخیم تر شدن حال روحی دانشجوی مقید شد.

خوراک رسانه ای به قیمت معامله با جان و آبروی انسان / وخیم تر شدن حال روحی دانشجوی مقید در نتیجه غیرواقعی جلوه دادن خبر / خودکشی در کار نبود

به گزارش ائل ،  عصر دیروز خبری در رسانه ها مبنی بر خودکشی دانشجوی دختر در دانشگاه تبریز منتشر و سریع دست به دست شد و منجر به بروز تنش و نگرانی در فضای دانشگاه تبریز گردید.

نشر غیراخلاقی شایعه و واکنش دانشگاه

خبری که بدون بررسی دقیق و تنها به صرف وخیم شدن حال یک دانشجو و انتقال سریع به بیمارستان، تنها عاملی برای انتشار چنین شایعه ای شد که با واکنش مسئولین دانشگاه نیز مواجه شد.

بلافاصله پس از انتشار خبر خودکشی دانشجوی دختر  و فراگیر شدن آن، ذوالفقار همتی، مدير روابط عمومی دانشگاه تبريز در واكنش به بستری شدن يک دانشجوی دختر اين دانشگاه گفت: مسموميت خفيف دارويی علت بستری شدن اين دانشجو است.

همتی اظهار كرد: يكی از دانشجويان دختر اين دانشگاه در خوابگاه دچار مسموميت دارويی خفيف شد كه با هوشياری كشيک خوابگاه و هم اتاقی هايش علی رغم جدی نبودن موضوع، جهت اطمینان  به بيمارستان انتقال يافت و اين دانشجو هم اكنون در صحت و سلامتی كامل قرار داشته و مسموميتش به طور كامل رفع شده است.

مصرف دارو برای درمان ضعف و نتیجه سویی که خودکشی تفسیر شد

بر اساس پیگیری های صورت گرفته از منابع موثق و همچنین دوستان این دانشجوی دختر، ماجرا از این قرار بود که این دانشجوی دکترا بدلیل مشکلات خانوادگی و تحصیلی و تاثیر آن بر روحیات وی، به سکوت کردن و توداری روی آورده و از طرفی چون به جهت تنش های روحی ناشی از مشکل تحصیلی غذا نخورده بود. این ماجرا باعث می شود وی برای درمان ضعف خود دارو مصرف کند که به دلیل خالی بودن معده، دارو اثر سویی گذاشته و منجر به مسمویت می شود و به بیمارستان منتقل می گردد.

اما در این بین برخی رسانه ها با دامن زدن به جنجال رسانه ای و خودکشی جلوه دادن موضوع، نه تنها کمکی به روحیه دانشجوی مذکور نمی کنند؛ بلکه سعی در ایجاد تشنج و ناآرامی روانی می کنند تا خوراک خبری برای خود تامین کنند که به قیمت معامله با جان و آرامش روانی یک انسان است.

رسانه های مدعی خودکشی جای قبل از هرگونه بازتاب و جنجال خبری، به سراغی از صحنه ماجرا می گرفتند تا کمکی به تنویر موضوع می شد.

جنجال سازان کاش کمی هم فکر آینده شغلی و زندگی این دختر بودند

از آنجایی که این دانشجوی تحصیلات تکمیلی به خیلی از مسایل فردی مقید می باشد؛ بعد از انتشار خبر ساختگی خودکشی، دچار وضعیت روحی وخیمی شده و اکنون در کنار فشار تحصیلی، باید فشار روحی تحمیل شده از سوی برخی رسانه ها را نیز تحمل کند.

انتشار غیرواقعی موضوع نه تنها باعث ایجاد تشنج خبری شده بلکه موجب طولانی تر شدن دوره درمان این دانشجو شده است که حتی ممکن است آینده زندگی و آینده تحصیلی و شغلی وی را نیز تحت تاثیر قرار دهد و نه تنها کمکی به حل مشکل نداشت؛ بلکه مشکل را چندین برابر کرد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/4MyvS8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***