تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ممنوعیت کوچ و جابجایی کندوهای عسل در آذربایجان شرقی

معاون مدیر یت امور طیور و زنبورداری جهاد کشاورزی استان: کوچ زنبورداران وجابجایی کندوها از ۲۲ تا ۲۷ مهر در آذربایجان شرقی ممنوع است.

ممنوعیت کوچ و جابجایی کندوهای عسل در آذربایجان شرقی

به گزارش ائل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رضایی معاون مدیر یت امور طیور و زنبورداری جهاد کشاورزی استان گفت: با آغاز آمارگیری از زنبورستان های‌آذربایجان‌شرقی‌زنبورداران از کوچ، انتقال و جابجایی کندوهاخود‌داری کنند.

وی افزود: آمارگیری از زنبورستان های استان توسط 460 کارشناس پهنه انجام می شود و پس از پایان آمارگیری مهلت آن تمدید نخواهد شد .

رضایی گفت: هدف ازآمارگیری زنبورستان ها، دست یابی به تعداد کندو ها، میزانتولید عسل ، تعداد زنبورداران، میزان اشتغال این بخش وتولیدات جانبی زنبورداری در استان است .

معاون مدیریت امور طیور و زنبورداری جهاد کشاورزی استان گفت: در ایام آمارگیری، خود زنبورداران در زنبورستان حضور پیدا کرده، کارت ملی و پروانه زنبورداری همراه داشته باشند .

اصغر رضایی افزود: زنبوردارانی که آمار کندوهایشان در زمان مقرر ثبت نشود، از دریافت خدمات و پروانه زنبور داری محروم می شوند .

زنبورداران آذربایجان شرقی با تولید بیش از 13 هزارتن عسل از نظر تعداد زنبوردار و کندو، مقام نخست و میزان تولید محصول مقام دوم کشور را دارند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ynctXt
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***