تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از بلاتکلیفی شهرداری تبریز در سایه سیاسی کاری اصلاح طلبان؛

جر زنی لیست امیدی ها و پشت پا زدن به دموکراسی / پاسخی به ابهام تراشی های اکبرنژاد و فرج قلی زاده

با گذشت دو هفته از جلسه انتخاب شهردار تبریز، این شهر همچنان با سرپرست اداره می شود که در نتیجه جر زنی سیاسی اصلاح طلبان می باشد.

جر زنی لیست امیدی ها و پشت پا زدن به دموکراسی / پاسخی به ابهام تراشی های اکبرنژاد و فرج قلی زاده

به گزارش ائل، با گذشت دو هفته از جلسه شورای شهر تبریز در خصوص انتخاب شهردار و رای آوری ایرج شهین باهر، همچنان شهر تبریز بدون شهردار و با سرپرست اداره می شود که در نتیجه جر زنی سیاسی بازندگان انتخابات شهردار می باشد.

امتناع از امضای صورتجلسه

انتخابات شهردار تبریز در حالی در جلسه روز دوم مهر ماه در عمارت شهرداری برگزار شد که بدلیل برخی اختلاف دیدگاه اعضای اصلاح طلب شورا، در نهایت گزینه مطلوب آنها برگزیده نشد و ایرج شهین باهر در رقابت با سلیمان پور با 7 رای شهر کلانشهر تبریز انتخاب شد که این موضوع باعث بهت زدگی اصلاح طلبان گردید و در ابتدا به نیکوخصلت و مسعودی ریحان، دو عضوی که برخلاف فشار حزبی به شهین باهر رای داده بودند؛ تازیدند.

بعد از این موضوع، اصلاح طلبان شورا مشی دیگری را پیش گرفته و از امضای صورتجلسه انتخاب شهردار سرباز زدند و اکنون بعد از گذشت 13 روز از آن جلسه، پای صورتجلسه 6 امضا کم دارد؛ یعنی همان 6 نفری که به رقیب شهردار منتخب رای داده اند.

بهانه تراشی های آن 6 عضو شورا در این مدت هر روز رنگ جدیدی می گرفت و از سوی دیگر فرمانداری تبریز نیز منتظر ارسال صورتجلسه از سوی شورا و بررسی و فرستاندن آن به وزرات کشور جهت صدور حکم شهردار جدید بوده؛ اما تا به امروز هیچ یک از آن اعضا تمایلی برای امضای صورتجلسه نشان نداده اند.

تا اینکه شکور اکبرنژاد، رئیس شورا و محمد فرج قلی زاده، عضو اصلاح طلب شورا حرف های جدیدی زده و به جای تمکین به قانون و دموکراسی، صحبت از راهکارهای برون رفت از وضع موجود می کنند.

رویداد بین المللی تبریز 2018 در پیج و خم جناح بازی 

این دو عضو شورا طی دو بیانیه مجزا سعی در غیرقانونی جلوه دادن انتخابات شهردار کرده و دلیل عمده خود را حذف نام الموسوی و فتح اللهی، از گزینه های نامزدی شورا می دانند؛ در حالی که در همان جلسه شورا، با تایید رئیس شورا نام این دو بدلیل انصراف کنار گذاشته شده بود و اکبرنژاد هم بر این موضوع صحه گذاشته بود اما اکنون وی حرف خود را پس می گیرد که ریشه آن را می توان تمایلات و فشارهای جناحی دانست.

البته این دو عضو اصلاح طلب، عدم کسب اکثریت مطلق آرا توسط شهردار منتخب را یکی دیگر از عوامل اعتراض خود به این موضوع ابراز می کنند که باید گفت این مساله در شورای سوم و چهارم برای نوین و نجفی هم رخ داده بود و با اکثریت نسبی شهردار شده بودند.

آنچه که در این مقطع بحرانی به نظر می رسد؛ بلاتکلیفی شورای شهر در آستانه رویداد بین المللی تبریز 2018 است و شایسته نیست شهر اولین ها تا این حد درگیر حواشی پر رنگ تر از متن شورا با رنگ و بوی سیاسی شود و تمکین به قانون و احترام به نتیجه انتخاباتی که در صحن علنی و در مقابل دید رسانه ها صورت پذیرفت؛ چاره کار است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/cvZSBV
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***