تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه تبریز در جمع شعرای آیینی:

شاعران جوان امید آینده کشور هستند / به بعد حماسی و انقلابی اشعار توجه ویژه شود / لزوم پرداختن به مساله میانمار در اشعار

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم سوگواره ادبی و شب شعر با حضور شاعران آیینی گفت: به بعد حماسی و انقلابی اشعار توجه ویژه شود.

شاعران جوان امید آینده کشور هستند / به بعد حماسی و انقلابی اشعار توجه ویژه شود / لزوم پرداختن به مساله میانمار در اشعار

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم سوگواره ادبی و شب شعر که با حضور شاعران آیینی در حسینیه بیت امام جمعه تبریز برگزار شد؛ گفت: این قبیل جلسات قابل تقدیر است و باید تداوم یابد.

وی ضمن اشاره به اهمیت و اثرگذاری شعر، تصریح کرد:گاهی اثر یک بیت شعر از یک ساعت مطلب مستدل و مطالعه شده، بیشتر است لذا به مساله شعر باید توجه جدی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید رهبر انقلاب به شعر و مراسم دیدار با شعرای آیینی را متذکر شده و خاطر نشان کرد: به شعرای جوان باید بهای بیشتری داده شود و ما به این ها نیاز داریم و باید تشویق شوند؛ چرا که اینها امید آینده این کشور هستند.

وی به اثرگذاری اشعار و مداحی ها در هر عرصه ای اشاره کرده و بیان داشت: مداحی های آهنگران و کویتی پور تاثیر بسزایی در روحیه رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت.

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر عنصر حماسی بودن اشعار و میزان اثرگذاری آن، افزود: آنچه که در شعرها مهم است؛ بعد حماسی است و به اشعار حماسی و انقلابی عنایت ویژه شود.

وی همچنین توصیه مهم دیگری در خصوص اشعار آیینی کرده و ابراز داشت: در اشعار به مسایل کشوری و برون مرزی از جمله مساله میانمار پرداخت شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/yWLfHH
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***