تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اي كاش مسلمانان روهينگا هم بمب اتم داشتند

و اما چند صد کیلومتر آن طرف تر از سرزمین آن پسرک دیوانه ،در جایی که میانمار خوانده می شود بودائیان تندرو میانماری با حمایت ارتش در حال ارتکاب نسل کشی علیه مسلمانان روهینگا هستند.

اي كاش مسلمانان روهينگا هم بمب اتم داشتند

 ائل/ امین کیقبادی؛

دیروز شورای امنیت سازمان ملل متحد به در خواست آمریکا، ژاپن و فرانسه جلسه فوری  تشکیل داد تا در مورد آزمایش هسته ای کره شمالی تصمیم بگیرد، و طوری این خبر در صدر اخبار جهان قرار گرفت که تمام نگاه ها به پسرک سی و چند ساله با موهای خاص کره ای جلب شد، پسرکی که رهبر  خوانده می شود و در بیوگرافی که دولت کره شمالی از او منتشرکرده  او را باهوش ترین فرد  روی زمین معرفی  می کند  که در 3 سالگی توانایی اتوموبیل رانی داشته است !

و اما چند صد کیلومتر آن طرف تر از سرزمین آن پسرک دیوانه ،در جایی که میانمار خوانده می شود بودائیان تندرو میانماری با حمایت ارتش در حال ارتکاب نسل کشی علیه مسلمانان روهینگا هستند. در این مورد وقتی حرف از نسل کشی زده می شود استفاده از بمباران یا اسلحه سنگین نیست ، به گفته دیلی تلگراف بودائیان و ارتش میانمار سر کودکان را ز بدنشان جدا کرده و بدن آنها را در آتش می سوزانند ، به زنان در مقابل خانواده آنها تجاوز کرده و سپس با سرنیزه آنها را به قتل میرسانند ، بوی تعفن اجساد رها شده در آب صحنه هایی بیسار وخیم تر از تراژدی جنگ جهانی و هولوکاست را تداعی می کند، همه این ها در حالی است که خانوم نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل وقتی در مورد نگرانی کشورش از آزمایش های اتمی  کره و عواقب آن سخن می گفت حتی به ذهنش هم خطور نکرد که عواقب احتمالی حاصل از آزمایش های اتمی کره شمالی در حال حاضر به صورت تراژدی انسانی در میانمار در حال رخ دادن است، شاید هم به ذهنش خطور کرده و دم بر نیاورده، الله اعلم! دلیلش هم می تواند این باشد که مسلمانان روهینگا کلاهک اتمی ندارند. ای کاش مسلمانان روهینگا هم هر کدام یک بمب اتم داشتند نه برای دفاع از خود در مقابل بودائیان و ارتش میانمار بلکه به خاطر جلب توجه رسانه ای و فراهم آوردن نگرانی مجامع بین اللملی.

در این مورد سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد، از «آنگ سان سو چی»، رهبر حزب حاکم میانمار،  خواسته راه درست را در پیش بگیرد! ای جان ای کاش کمی هم مراعات حال خانوم سوچی را می کردند جناب سفیر انگلیس، شاید به طبع انسان دوستانه سرکار علیه بر بخورد. جالب تراینکه خانوم سوچی برنده جایزه صلح نوبل هم هستند و در رقابتی تنگاتنگ با شیمون پرز که یکی دیگر از برندگان جایزه صلح نوبل بودند چهار ستون بدن جناب آلفرد نوبل را از شرم و خجالت در قبر می لرزانند. اینطور که پیش می رود کاندید شدن برای جایزه صلح نوبل را باید به عنوان مصادیق افترا و توهین به شمار آورد که جا دارد با ایجاد کمپین هشتگی #کاندید_صلح_نوبل_خودتی به اعاده حیثیت و حمایت از  وزیرخارجه کشورمان دکتر ظریف بپردازیم!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/frbLaC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***