تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

پیام مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی بمناسبت سالگرد زلزله ارسباران؛

زلزله ارسباران زنگ هشداری برای آسیب پذیر بودن مناطق روستایی بود

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، بمناسبت پنجمین سالگرد وقوع زلزله مخرب و مرگبار ۲۱ مرداد ماه سال ۱۳۹۱ ارسباران پیامی صادر کرد.

زلزله ارسباران زنگ هشداری برای آسیب پذیر بودن مناطق روستایی بود

به گزارش ائل به نقل از بسیج ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، بمناسبت پنجمین سالگرد وقوع زلزله مخرب و مرگبار 21 مرداد ماه سال 1391 ارسباران پیامی صادر کرد. در متن پیام سعید کنعانی آمده است؛ پنج سال پیش در چنین روزی "21مرداد ماه سال 1391" زلزله شدیدی بخش اعظمی از آذربایجان شرقی را به لرزه در آورد و موجب خرابی های گسترده و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز در روستاهای تابعه شهرهای هریس، اهر و ورزقان شد.

زلزله ای که آسیب پذیر بودن مناطق روستایی را که از بافت کهنه و کاهگلی برخوردار بودند بیش از پیش آشکارتر ساخت و زنگ هشدار را برای همه بصدا در آورد.

آنچه که از ره آورد این زلزله و دیگر حوادث مشابه بدست می آید، اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش تلفات جانی و مالی می باشد که لازمه تحقق این امر، بالا بردن سطح حساسیت جامعه، توجه به امر مقاوم سازی و فراگیری آموزش های امدادی است که اراده و همت همگانی را می طلبد.

اینجانب از طرف خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان این حادثه دردناک و عرض تسلیت به مردم غیور و مقاوم دیار ارسباران، بار دیگر دست یاری بسوی همه هموطنان و مسئولان گشوده و امیدواریم با همدلی و همراهی و فراگیری آموزش های لازم و افزایش سطح تاب آوری جامعه، شاهد کاهش تلفات و لطمات ناشی از حوادث مشابه باشیم.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/N4Qiny
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***